Ege Haberleri

  Saygın: Piriştina İzmir'e zararlı

  Hürriyet Haber
  07.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP İzmir Milletvekili Işılay Saygın, düzenlediği basın toplantısında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'yı eleştiri yağmuruna tuttu. Çok sayıda partilinin de katıldığı toplantıda, Piriştina'yı acizlikle suçlayan Saygın, İzmir'in sahipsiz kaldığını söyledi, ‘‘Biz Kipa'ya değil, İzmir'e belediye başkanı seçtik’’ dedi. Saygın, metro projesinde Buca-Gaziemir hatının iptal edilmesine sert tepki gösterdi, ‘‘Projede Bahçelievler'den Buca'ya dönüş vardı. Ama iptal edildi. Herhalde Buca ve Gaziemir'de Kipa olmadığı için Başkan kaale almıyor’’ dedi.

  Pek çok proje iptal

  İZMİR'de 1.4 milyar dolarlık özel sektör yatırımlarının durduğuna da işaret eden Saygın, ‘‘Özdilek Ticaret Merkezi, Almanların yapacağı spor kompleksi, Konak Pier, Dünya Ticaret Merkezi, KSK Plaza, TANSAŞ'ın Bornova çıkışına yapacağı ticaret merkezi, Carrefour gibi pekçok proje ya iptal edildi, ya da yapımı engellendi’’ diye konuştu.

  ÖZDİLEK, Carrefour ve TANSAŞ'ın projelerinin, Kipa'ya rakip olmaları nedeniyle engellendiğini iddia eden Saygın, Piriştina'nın hizmetlerine yönelik eleştirileri, ANAP'ın milletvekili olarak değil, seçilmiş ve görevini yerine getiren bir milletvekili olarak yaptığını belirtti, ‘‘Eleştirilerim Piriştina'ya ihtardır. Eğer yanlışlardan dönmezse, Cumhuriyet Meydanı'nda miting yaparız. İzmirli'nin dört yıl boşu boşyuna beklemeye tahammülü yok. Burası kimsenin babasının çiftliği değil. Biz onu İzmir'e belediye başkanı seçtik, İzmirli hizmet bekliyor’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı