Ege Haberleri

Satın almayın sahip çıkın

Hürriyet Haber
27.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

KARABAĞLAR Belediyesi, ilçenin en büyük sorunlarından biri olan sahipsiz sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi için yeni bir çalışma başlattı.

Daha önce ‘Alo Pati’ hattı üzerinden sürdürülen sahiplendirme çalışmaları, sanal ortama taşındı. Hayvan sahiplenmek isteyenler ‘www.karabaglar.bel.tr’ adresine girerek istedikleri hayvanı yuvalarına alabiliyor. Oluşturulan ‘Satın Alma Sahiplen’ sayfasını ziyaret eden hayvanseverler, buradan hayvanların fotoğraflarına ve özelliklerine ulaşıp sevimli dostlarını sahiplenebilecek. İnternet üzerinden veya Uzundere’de bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden sahiplenilen sokak hayvanlarının ömür boyu aşı ve bakımı ise ücretsiz yapılacak.
40 binden fazla
Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, ilçede 40 binin üzerinde sokak hayvanı olduğunu belirterek, “Bunların yüzde 60’a yakını cins, önemli bir bölümü de melez. Aileler, çocuklarını sevindirmek için yaz döneminde kedi köpek alıyor. Ancak bir süre sonra sıkılıp sokağa bırakıyor. Bakamayacağı hayvanı kimsenin edinmemesi gerek, vatandaşlarımız daha dikkatli ve vicdanlı olmalı. Uzundere’deki Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli ekiplerimiz, sabahtan akşama kadar kısırlaştırma, aşılama, bakım ve tedavi yapıyor. Ancak yasa, ‘al bakımını yap, yerine bırak’ diyor. Yerine bıraktığımızda ise hayvan popülasyonunun yoğunluğu nedeniyle halkımız rahatsız oluyor. Sahiplendirme kampanyalarımız büyük ilgi görüyor. Ayrıca, sahiplendirme aşamasından sonra da hayvanların aşılama, bakım ve tedavilerini de ücretsiz yapıyoruz” dedi.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı