Ege Haberleri

  Sarıgöl'ün Fransız konukları

  Vehbi SARIHAN / SARIGÖL, (DHA)
  22.08.2012 - 14:29 | Son Güncelleme:

  FRANSA'nın Bordeaux Üniversitesi'nde üçü tıp, biri sosyoloji, biri fizik bölümünde okuyan beş öğrenci, Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'ne geldi.
  İstanbul'da bulunan Arbatu Turizm Şirketi'nde çalışan ve Sarıgöllü olan Erdoğan Horasan, ilçenin tanıtımına katkı vermek için Fransız üniversite öğrencilerini Sargıöl'e gönderdi. Azzouguen Jordan (20), Rezack Remi (20), Elies Elsa (20), Mazens Jessica (20) ve Boutin Marion (20) adlı üniversite öğrencilerine, Sarıgöl'de şirketin temsilcisi Muzaffer Akça rehberlik yapıyor. Öğrenciler ilk gün Dışkahveler Hüseyin Gümüşlü Camisi'ni ziyaret etti ve hayran kaldıkları camide bol bol fotoğraf çektirdi. Sarıgöl'de yürürken “Fransalının Yeri” lokantasını gören öğrenciler burada işyeri sahibi Mustafa Yılmaz ile bir süre Fransızca sohbet etti. Ardından üzüm bağlarına ve kilim dokuma atölyelerine giden gençler, burada da bilgiler aldı. Biber kurutulmasını da gören öğrenciler, gezilerinden büyük keyif aldıklarını söyledi.
  Rehber Muzaffer Akça, öğrencileri Sarıgöl'ün ardından Alaşehir, Salihli ve Pamukkale'ye götüreceğini söyledi. Öğrencilerden Mazens Jessica da, “Sarıgöl çok güzel bir ilçe. Sakin, insanları cana yakın. Özellikle üzümleri ile ünlü. Bizim Bordeaux kentinde de üzüm var ama şarabı meşhurdur. Sarıgöl'ün Camisi bizi etkiledi. Muhteşem bir yapı” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı