Ege Haberleri

  Sarhoş sürücülere 15’er yıl hapis istendi

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  05.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Alkollü olarak direksiyonun başına geçip, iki kişinin ölümüne, dört kişininde yaralanmasına neden olan sürücüler hakkında 15’er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  İZMİR Çeşme’de iki kişinin ölümüne neden olan alkollü sürücüler Hasan Özkan ile Muharrem Efe Demirel’in 15’er yıl hapsi isteniyor. Ilıca-Çeşme yolu üzerinde Çakabey Kavşağı’nda geçen 2 Eylül’de meydana gelen kazada, bayram tatilinde eğlenmek için Çeşme’ye giden, Yaşar Üniversitesi öğrencisi, 228 promil alkollü Muharrem Efe Demirel (21) yönetimindeki otomobille, 155 promil alkollü işadamı Hasan Özkan’ın (42) kullandığı cip çarpıştı. Kazada, Ebru Eralsay ve arkadaşı Suna Ağar yaşamını yitirdi.

  İki sürücü tutuklandı

  Ağar’a ait otomobili kullanan sürücü Demirel, yanında bulunanlardan Rabia Sönmez (25), cip sürücüsü Özkan ve oğlu Mehmet Yağız Özkan (15) yaralandı. Tedavileri sonrası iki sürücü de tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı sanıklar Muharrem Efe Demirel ile Hasan Özkan’ın dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu çarpıştıklarını, bu nedenle iki kişinin ölümüne 4 kişininde yaralanmasına neden olduklarını belirtip “Bilinçli taksirle ölüm ve yaralanmaya neden olma” suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

  Korkunç kazada İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencisi ve Basmane semtindeki Alican Otel’in sahibi Ali Eralsay’ın kızı Ebru Eralsay (23) kaza yerinde can verdi. Arkadaşı Suna Ağar (33) (solda) ise kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

  Işık ve hız ihlali/images/100/0x0/55ea5a7ff018fbb8f87a6eaa

  Savcı, sürücülerin araç kullanamayacak durumda olmalarına karşın aşırı hız yaparak, kurallara uymayarak araç kullandıklarını belirtti. Bu yüzden iki kişinin ölümüne, dört kişinin de yaralanmasına sebep olduklarını, ışık ve hız ihlali ile alkollü olmaları karşısında bilinçli taksirin varlığının kabul edilmesi gerektiğini, iki sanığın da kusurlu olduklarını kaydetti. Sanıkların 15’er yıl hapis cezasına çarptırılmalarını talep etti. Sanıkların yargılanmasına başlanmadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı