Ege Haberleri

  Santlarda arıza nefessiz bıraktı

  Cavit YILDIRIM / YATAĞAN, (DHA)
  14.09.2013 - 02:04 | Son Güncelleme:

  Yatağan Termik Santrali’nin bacası arızalandı.

  Yatağan Termik Santrali’nin bacasındaki elektro filtreleri dün saat 08.00 sıralarında arızalandı. İlçeyi kısa sürede toz bulutu kapladı, vatandaşlar panik yaşadı, tepki gösterdi. Saat 10.50’de ünite devre dışı bırakıldı, yaşam normale döndü.

  YATAĞAN Termik Santrali’nin geçtiğimiz günlerde arızalanarak devre dışı bırakılan 2’nci ünitesi, dün saat 02.30 sıralarında yeniden devreye alındı. Ancak, ünitenin yeni revizyondan çıkan elektro filtreleri saat 08.00 sıralarında arızalandı. Kül tutucu elektro filtrelerin arızalanarak devre dışı kalmasının ardından kısa sürede ilçenin üzerini toz bulutu kapladı. Ev ve işyerlerinden çıkamayan vatandaşlar panik yaşadı, tepki gösterdi. Kaymakamlık ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na da çok sayıda şikayet telefonu açıldığı öğrenildi.
  Jandarmalar santrale giderek tutanak hazırladı. Santral yetkilileri, “2’nci ünitemiz arıza nedeniyle bir süredir devre dışı. Bu gece arıza giderilerek devreye alındı ancak sabah saatlerinde elektro filterelerde arıza meydana gelince sıkıntı yaşandı. Saat 10.50 itibariyle de üniteyi tamamen devreden çıkarttık” bilgisini verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı