Ege Haberleri

  Sanayinin kalbine girdi

  Hürriyet Haber
  27.02.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  GEDİZ Üniversitesi, sanayiyle işbirliğinde örnek adım attı. Üniversitenin bir yerleşkesi de İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde (İAOSB) kuruldu. 572 firmanın üretim yaptığı Türkiye’nin önde gelen sanayi merkezlerinden İAOSB’de, Proje Geliştirme ve Teknoloji Transfer Ofisi, Üniversite Sanayi İşbirliği Ofisi, Gediz Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (GESEM) Şubesi, Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı ile derslikler oluşturuldu.

  ÜLKE BÖYLE KALKINIR
  Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdullah Kavuk, “İzmir iş dünyasının içinden doğan üniversitemiz sanayiyle işbirliğine büyük önem veriyor. Çünkü Türkiye’nin kalkınmasında, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girebilmesinde bu işbirliğinin itici güç olacağına inanıyoruz, bunun için gayret ediyoruz” dedi. Rektör Prof. Dr. Seyfullah Çevik de, 1.2 milyon TL’ye mal olan yerleşke ile sanayiyle artık daha iç içe olacaklarını dile getirdi, “Güçlerin birleştirilmesiyle doğacak sinerji İzmirimize ve ülkemize kazandıracak” diye konuştu.

  FIRSAT AYAĞIMIZA GELDİ
  İAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş da üniversite-sanayi işbirliğinde Türkiye’ye örnek olacak bir girişimde bulunulduğunu ifade etti. Uğurtaş, “Ülkemizin gelişmesini, dünyayla rekabet etmesini istiyorsak, üniversitelerle birlikte hareket edip Ar-Ge ve inovasyonla yüksek teknoloji üretmek zorundayız. Hepimize önemli görev düşüyor ve ne mutlu ki Atatürk Organize Sanayi Bölgemize Gediz Üniversitesi geldi, birçok sanayicinin eline geçmeyecek fırsat da ayağımıza gelmiş oldu. Bu fırsatı değerlendirip, büyük hedefler için daha çok çalışmalı ve üniversite-sanayi işbirliğine sahip çıkmalıyız” diye konuştu. Sanayinin kalbine girdi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı