Ege Haberleri

  Sanayiciye risk uyarısı

  Hürriyet Haber
  23.02.2015 - 17:45 | Son Güncelleme:

  KEMALPAŞA Sanayici ve İşadamları Derneği (KESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Aytekin Öztaş, amaçları üretmek ve ülke ekonomisine katkı sağlamak olan sanayicileri yaklaşan seçimler öncesi uyardı.

  Öztaş, “Avrupa’daki ekonomik yavaşlamayla birlikte ülkemizdeki enflasyon hedeflerinin tutturulamaması ve döviz kurlarındaki dalgalanmadan en az zararla çıkmak için çok dikkatli olmalıyız” dedi. KESİAD’ın geleneksel Perşembe Kahvaltıları’nda sanayici ve işadamlarına seslenen Başkan Öztaş, 2015 yılında birçok riskin değişik senaryolara gebe olduğunu, bu yüzden yatırımcıların hamle yapmadan iki kere düşünmeleri gerektiğini kaydetti.

  BORÇLANMAYA DİKKAT ÇEKTİ
  Sanayicinin kısa vadeli borç ve finansal kredileri kullanarak sabit yatırım yapmamasını isteyen Öztaş, “Yatırımlarımız mümkünse uzun vadeli olmalı ve nakit döngüsünü sağlayacağımız zamanda başlayacak ödeme planları ile yapılmaya gayret edilmeli. Satış vadelerimizi de, alışlarımızdaki vadeyle dengelemeyi sağlamalıyız” dedi. Dünyanın çok hızlı değiştiğini ve bununla birlikte gelişmeleri öngörmenin zorlaştığını vurgulayan Öztaş, “Hepimiz biliyoruz ki üreten, üretimden iş ve aş çıkaran hiçbir sistem çökmez. Yarının küresel şirketlerinin biz KOBİ’lerin içinden çıkmasını istiyorsak, uyarıları dikkate almak ve çok çalışmak zorundayız” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı