Ege Haberleri

  Sanayicilerle 3 saat görüştü

  Hilmi DUYAR- Coşkun YAMAN, (DHA)
  15.09.2015 - 17:32 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Balıkesirli sanayici ve işadamlarıyla bir araya geldi. Saat 09.30’da Basri Otel’in toplantı salonunda düzenlenen kahvaltıda Genel Başkan yardımcıları Selin Sayek Böke, Faik Öztrak ile CHP Balıkesir milletvekilleri Mehmet Tüm, Namık Havutça ve Ahmet Akın da Kılıçdaroğlu’na eşlik etti. Basına kapalı yapılan 3 saatlik toplantının sonunda açıklamayı Selin Sayek Böke yaptı.

  Kılıçdaroğlu’nun şehit Astsubay Deniz Göçkün’ün ailesini, ardından bir süre önce ameliyat olan partili Prof. Dr. Yılmaz Özbay’ı ziyaret edeceği açıklandı. Ancak Kılıçdaroğlu, ani bir kararla iki ziyareti de yapmadan Ankara’ya doğru yola çıktı.

  Sanayicilerle 3 saat görüştü

  ORTAK AKILLA ÇÖZÜM

  Kılıçdaroğlu’nun ayrılmasının ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin sorunlarının ortak akılla çözülmesi için bir araya geldiklerini söyledi. Böke, “Hep beraber farklı şehirlerde bu ortak akılı üretmek ve bugün Türkiye’nin özellikle ekonomi alanında kanayan yarasına bir çare üretmek için toplantılar yapıyoruz. Bunlardan ilkini Gaziantep’te yaptık. Ardından Bursa, bugün de Balıkesir’de işadamlarımızla, sanayicilerimizle, tüccarımızla bir araya geldik. Türkiye bugün beş temel sorunda birleşiyor. İlki; toplumsal barış, toplumsal uzlaşı ihtiyacı. Bu sorunu her gün yaşıyoruz. İkincisi ekonomi. Döviz kurundaki yükselme, işsizlik rakamları, büyümedeki yavaşlama Türkiye’nin acil çözüm ihtiyacı olan bir alan olarak ekonomiyi ortaya koyuyor. Bir diğeri özgürlükçü anayasa ihtiyacı. Hukukun üstünlüğünün yeniden tesis edilmesi. Eğitim alanında ciddi sıkıntılarımız olduğu aşikar. Bir diğer alan da dış politika. Bu beş temel alandaki sorunları çözmek için Türkiye’nin siyasetin çok ötesinde ortak akıl üretmesi gerekiyor” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı