Ege Haberleri

  Sanal mağazayla dünya pazarında

  Mete Tamer OMUR / İZMİR
  05.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Markasıyla kadın giyimi alanında butik üretim yapan tasarımcı Mukadder Özden’in kurduğu sanal mağazaya, Japonya’dan Florida’ya kadar her yerden istek geliyor.

  YAKLAŞIK 20 yıl hazır giyim sektöründe profesyonel olarak çalıştıktan sonra kendi şirketini kuran tekstil mühendisi Mukadder Özden, 6 ay önce oluşturduğu “Ozmoz” markasıyla kadın giyiminde kişiye özel tasarımlar yapmaya başladı. Özden’in kurduğu sanal mağazaya da dünyanın dört yanından teklifler geliyor.
  3 yıl danışmanlık
  Beş yıl önce firmalara tasarım ve pazarlama alanında destek vermek amacıyla Simurg Tasarım Danışmanlık Tekstil’i kurduklarını anlatan Özden, “3 yıl boyunca firmalara kumaş, moda, koleksiyon, üretim ve pazarlama aşamalarında danışmanlık yaptık. Geçen yıl Simurg konfeksiyon üretimi alanında da faaliyete başladı” dedi. Özden, şu anda Simurg’un hem kendi tasarladığı modelleri Ozmoz markasıyla üretip sattığını, hem de ihracat taleplerine cevap verdiklerini belirtti.
  Kendi adından türettiği Ozmoz markasının, aynı zamanda kimyada bir terim olduğunu, az yoğun bölgeden, yoğun bölgeye geçiş anlamı taşıdığını belirten Mühendis Mukadder Özden, “Bu markanın adına uygun olarak tüm dünyaya yayılacağız. Markamız çok yeni, henüz altı aylık bir süreci kapsıyor” dedi.
  Ortaklık istekleri
  Butik mağazalara hazırladığı koleksiyonların satışı için mağaza açmak yerine sanal mağaza oluşturmayı tercih eden Özden, büyük talep gördü. İş kadını, Florida’da bir butik mağazaya satış yaptıklarını, Kanada’dan gelen bir müşteri ile görüşmelerin sürdüğünü, İngiltere’ye ürün göndermeye hazırlandıklarını söyledi, “Japonya’dan bile arıyorlar. Yeni Zelanda’dan tayt isteyen var. Mısır’dan ortaklık teklifi aldık. Burada yaptığımız tasarımın üretimini Mısır’da yapmayı önerdiler. Yurtdışına Ozmoz, iç piyasaya ise kendi markamla ürün veriyorum”  diye konuştu.

   

   


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı