Ege Haberleri

  Şampiyon Kübra evine getirildi

  Ramazan ÇETİN
  10.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’de geçen cuma günü işitme engelli Kübra Avcı’nın (16) kaçırılması üzerine harekete geçen baba İbrahim Avcı (57), bir dedektif gibi çalışarak kızının yerini 24 saat sonra tespit etti.

  Önce Denizli, ardından Sarıgöl polisiyle temasa geçen baba kızını kurtardı. Yeşilköy İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’ndan mezun olan Kübra Avcı, işitme engelliler atletizm yarışmalarında 3 yıl içinde 7 Türkiye şampiyonluğu elde etti. Başarılı sporcu, çeşitli spor dallarında da 13 madalya kazandı. Doğuştan işitme engelli olan Avcı, kendisi gibi işitme engelli olan Mustafa Tarhan (23) ile bir süre önce arkadaşı aracılığıyla tanıştı. Tarhan, genç kızı, annesi Birsen Tarhan ile de tanıştırdı. Birsen Tarhan’ın şampiyon atlet Kübra’nın oğlu Mustafa ile evlenmesini istediği, Kübra’nın ve ailesinin buna sıcak bakmadığı öğrenildi.

  Doğru değil

  Birsen Tarhan’ın, işitme engelli Kübra Avcı’yı Manisa’da yakınlarının sünnet düğünü olduğunu söyleyerek kandırdığını ve kaçırdığını ileri süren baba İbrahim Avcı, "Birsen Tarhan’ın niyetini öğrenince kızım da şaşırdı. Kübra işitme engelli, derdini kimseye anlatamaz. Onun okuması için elimizden gelini yapıyoruz" dedi. Birsen Tarhan ise kaçırılma olayının doğru olmadığını söyleyerek, "Kübra, bizimle kendisi geldi. Onu kaçırmadık. Hatta gelmemesi için uyarıp, evine gitmesini söyledik. Ama ısrarla bizimle birlikte Manisa’ya geldi" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı