Ege Haberleri

  Salihli dün gece uyumadı

  Hürriyet Haber
  01.08.2012 - 10:38 | Son Güncelleme:

  Akşam saatlerinde fırtına ile başlayan dolu şiddetli sağanak yağmura döndü. Salihli tam anlamıyla felç oldu.


  Salihli ilçesinde akşam saatlerinde aniden başlayan sağanak yağmur, ilçeyi harabeye çevirdi. Dolu ve sağanak yağmur şeklinde başlayan yağışa fırtına da eklenince Salihli'de onlarca ağaç devrildi, yollar trafiğe kapandı. Yaklaşık yarım saat süren şiddetli yağış sonucu ilçenin ana caddeleri ve sokaklar göle döndü. Su birikintileri dolayısıyla onlarca araç yolda mahsur kaldı. Ayrıca, devrilen ağaçlar nedeniyle yollar trafiğe kapandı. Salihli Belediyesi'ne bağlı Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve İtfaiye ekipleri su baskınlarına müdahaleye başladı.

   Salihli dün gece uyumadı

  KÖYLERİ DE OLUMSUZ ETKİLEDİ
  Şehir merkezinde sağanak ve dolu şeklinde görülen yağışlar ilçeye bağlı yakın köylerde de etkili oldu. Salihli'nin birçok köyünde şiddetli dolu yağışı ihbarları yapıldı. Köylerde ekili arazilerin zarar gördüğü belirtildi. Öte yandan Salihli'ye bağlı Kabazlı Köyü yolunda ağaçların devrilmesi nedeniyle köyle ulaşımın sağlanamadığı öğrenildi. Yetkililer köy yolunu trafiğe yeniden açabilmek için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.

   

  DÜŞEN YILDIRIM ORMAN YANGINI ÇIKARDI
  İlçe merkezine bağlı Razı Mahallesi Mevkii'nde bulunan ormanlık alana yıldırım düştü. Yıldırım dolayısıyla bölgede çıkan orman yangınına önce mahalle sakinleri daha sonra ise Salihli Belediyesi ve Orman İşletme Şefliğine bağlı araçlarla müdahale edildi. Yangın büyümeden söndürülürken bölgede soğutma çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

  Salihli dün gece uyumadı

   CAMİNİN MİNARESİ UÇTU
  Şiddetli fırtına Salihli'de birçok ev ve işyerinin çatısını uçurdu. Aksoy Mahallesi'nde bulunan Yerliler Camii'nin minaresi de şiddetli rüzgar nedeniyle uçtu. Şans eseri olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Ekipler minarenin parçalarını kaldırarak olay yerinde güvenlik önlemi aldı. İlçede çalışmaların sürdüğü belirtildi.

  Salihli dün gece uyumadı


   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı