Ege Haberleri

  Sahte paralı lüks tatil

  Ali GÜNDOĞAN, (DHA)
  29.06.2011 - 20:48 | Son Güncelleme:

  Marmaris’e getirilen bir otomobilin tavan döşemesinin içine yapılmış gizli bölmelerde hepsi 100’lük, 21 bin 500 TL sahte banknot bulundu. Üç kişinin bu paralarla bir çok yeri gezip alışveriş yaptığı ortaya çıktı.

  İSTANBUL’dan Selami K., arkadaşları Abdullah Y. ve Fadıl K, on gün önce 34 UC 4495 plakalı otomobille Ege turuna çıktı. Bursa, Balıkesir, İzmir, Çeşme, Kuşadası, Didim, Aydın ve Kuşadası’nda otellerde kalarak bir çok mağazada sahte 100 TL’liklerle alışveriş yapan üç kişi Bodrum’a geldi. Burada beş yıldızlı lüks bir otelde peşin ödemeyle suit odalarda kalan üç arkadaş, bir mağazada emekli bankacının şüphelenmesi üzerine kentten kaçtı.

  Jandarmadan kaçamadılar

  Jandarma, eşkalleri ve otomobilin markası verilen şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Bodrum’dan otomobille kaçan üç kişi, Marmaris girişindeki jandarma arama noktasına takılmadan ilçeye süratle ilerledi. Çetibeli Karakol Noktası’nda önlem alan askerler, gidiş-geliş yollarında otomobilleri tek tek durdurup aradı. Jandarmayı son anda fark eden Selami K., Abdullah Y. ve Fadıl K. kaçmak istedi, ancak başaramadı.

  Ünlü markalı giysiler

  Otomobilde tavan döşemesine yapılmış gizli bölmelerde 100 TL’lik banknotlarından oluşan toplam 21 bin 500 TL sahte para bulundu. Adliyeye gönderilen Selami K. ile Abdullah Y. tutuklanırken, Fadıl K. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Üç arkadaşın otomobilinde ünlü markalı giysiler çıktı. Kafadarların gittikleri yerlerdeki lüks otellerde konaklayarak tatil ve bol bol alışveriş yaptığı ortaya çıktı. Zanlıların yaklaşık 50 bin TL sahte parayla harcama yaptığı belirlendi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı