Ege Haberleri

  Sahte kimlikle dolandırıcılığa tutuklama

  Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS (Muğla), (DHA)
  08.08.2015 - 01:41 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde, başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanarak hazırlattığı sahte nüfus cüzdanı ile çeşitli bankalardan yaklaşık 100 bin lira kredi çekerek dolandırıcılık yaptığı ileri sürülen 1 kişi tutuklandı. Polis, tutuklanan şüpheliye aracılık ettikleri belirlenen 5 kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

  Bir ihbarı değerlendiren Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, 5 kişiye ait kimlik bilgilerini kullanıp, hazırlattığı sahte nüfus cüzdanıyla çeşitli bankalardan kredi çeken 46 yaşındaki B.Ç.’yi, bir süre teknik ve fiziki takibe aldı. Takibin ardından dün harekete geçen polis, B.Ç.’yi, bir banka şubesinde işlem yaparken suçüstü yakaladı. B.Ç.’nin polisteki ifadesinde, "İşsiz olduğum için böyle bir şey yapmaya mecbur kaldım. Ben sadece aracıyım" dediği öğrenildi. Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen B.Ç., ’nitelikli dolandırıcılık’ suçundan tutuklandı.

  Bu yöntemle bankalardan yaklaşık 100 bin lira kredi çeken B.Ç.’nin İzmir, İstanbul, Ankara ve Bursa’da benzer yöntemle gerçekleştirilen diğer dolandırıcılık olaylarıyla bir ilgisini olup olmadığının araştırıldığı bildirildi. Polis, B.Ç.’ye aracılık ettikleri tespit edilen 5 kişinin de yakalanması için çalışma başlattı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı