Ege Haberleri

  Sahte danışmanlara kanmayın

  Burcu TANER, (DHA)
  10.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  VERGİ ve prim affı için Torba Yasa kapsamında yapılan uygulamalar ‘korsan danışmanlar’ yarattı. Sosyal güvenlik uzmanları özellikle emeklilik hesabı yaptırmak isteyenlere seslenerek “Kahve köşelerinde danışmanlık yapanlara kanmayın” mesajı verdi.

  Sosyal Güvenlik Müşavirleri Derneği (SGMD) Başkan Yardımcısı Fuat Tütüncüoğlu, kendisinin de her gün en az 800-1000 kişinin elektronik postalarına yanıt vermeye çalıştığına dikkat çekti. Sosyal güvenlik müşavirliğinin yeni bir kavram olduğunu dile getiren Tütüncüoğlu, dernek aracılığıyla bu mesleği belli bir disipline sokmaya çalıştıklarını anlattı. Tütüncüoğlu, “Böylece kahve köşelerinden ‘Bu işi ben de yaparım’ diyenlerden, vatandaşı iyi veya kötü niyetlerle yanlış yönlendirenlerden kurtulmaya çalışıyoruz” dedi.

  Kimlik kartı isteyin

  Danışmanlığın bölgeye göre değiştiğini kaydeden Tütüncüoğlu, “İzmir’de 100-200 TL arasında değişirken İstanbul’da 500-1000 TL arasında seyrediyor. Bizim kulağımıza gelen çok suiistimal olayı var. Uzman olmayanlar da bu işi yapıyor. Özellikle emekliliklerini hesap ettirmek isteyen insanlar mağduriyet yaşıyor. O yüzden bu kimseler mutlaka bizlere ulaşsınlar. Bu işle alakasız olan insanlardan kimlik kartı istesinler” diye konuştu.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı