Ege Haberleri

  Sahiller boşaldı

  Hürriyet Haber
  11.08.2014 - 10:48 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın turizm cenneti Bodrum’da vatandaşlar, oy vermek için sabah saatlerinden itibaren sandığa koştu. Tıka basa dolu görüntüleriyle hafızalarda yer eden Gümbet, Ortakent - Yahşi ve Akyarlar gibi dünyaca ünlü plajlar boş görüntüsüyle dikkat çekti.

  Sandık başına giden bazı vatandaşlar renkli görüntüler de oluşturdu. İller Bankası’ndan emekli 56 yaşındaki Hatice Ünal, oy vermeye 10 yaşındaki Cooker cinsi Juliet adlı köpeğiyle, eşi Hatay’da asker olan 26 yaşındaki Burcu Pekoğlu da kucağındaki 5 aylık bebeğiyle geldi.

  İlçede yazlığı bulunan CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, Çarşı Mahallesi’ndeki Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi’nde, 1251 nolu sandıkta oyunu kullandı. Aydın, “İnşallah milletimize, ülkemize hayırlı ve uğurlu bir sonuç getirir” dedi.

  Tiyatro oyuncusu Çiğdem Sururi de ay yıldızlı kolyesiyle geldiği Akyarlar Mahmut Tınaztepe İlkokulu’nda oyunu verdi, “Yarınlara yeni ve aydınlık bir Türkiye ile uyanmak istiyoruz” diye konuştu.

  Sanatçı Fatma Girik, eşi Memduh Ün’le Torba’da Mehmet’in Yeri adlı restoranda oyunu attı.

  Genelkurmay eski Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ da eşi Sevim Başbuğ’la Akyarlar Hacı Mahmut Tınaztepe Ortaokulu’nda 1003 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Başbuğ, elinde kimliği ile sırasını bekledi. Vatandaşların alkış yağmuruna tuttuğu Başbuğ, “Önümüzdeki günlerde Türkiye’yi zor günler bekliyor. Bu açıdan cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının bu zor sürece olumlu katkılar yapmasını bekliyorum” dedi.

  Turistlere kaldı

  Kuşadası’nda vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren sandık başlarına gidince, özellikte bayramdan sonra tıka basa dolan sahiller yabancı turistlere kaldı. Her gün binlerce yerli ve yabancı tatilciye ev sahipliği yapan Kadınlar Denizi, sezonun en sakin gününü yaşadı. Plajda şemsiye ve şezlongların büyük bölümü boş kaldı. Sahiller turistlere kalınca seçim yasakları da uygulanamaz oldu. Alkol yasağını delen turistler bir yandan güneşlendi, bir yandan içkilerini yudumladı. Esnaf, “Yasağı turistlere anlatamıyoruz. ‘Dolaptaki içkiyi satmıyoruz’ diyemiyoruz” dedi. Kuşadası’na yakın il ve ilçelerden gelen çok az sayıdaki yerli tatilci ise oylarını kullandıktan sonra soluğu yine kumsalda aldı.

  Oy veren plaja

  Marmaris’te terlik, kapri pantolon ve plaj çantalarıyla sandık başına gelen vatandaşlar, oylarını kullandıktan sonra soluğu sahilde aldı. Belediye Halk Plajı’ndan İçmeler’e kadar uzanan 11 kilometrelik kumsalı dolduran vatandaşlar 40 dereceyi aşan sıcakta denize girerek serinledi. Yeni evlenen ve balayını Marmaris’te geçiren Remzi Yılmaz, gönüllerinden geçen bir aday olmadığı için oy kullanmadıklarını söyledi. Özel bir firmada çalışan Kübra Durmuş, kimin kazanacağını bildiği için oy vermeye gitmediğini dile getirdi. Marmaris’e inşaat işi için gelen ve oy kullanamayan Mehmet İşler ise, “Burada bir sitenin sıva işlerini aldım. ‘Seçime kadar bitirir ve memleketime döner oyumu kullanırım’ diyordum, olmadı” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı