Ege Haberleri

  Sahile iş merkezi mahkemelik

  Latif SANSÜR / KUŞADASI, (DHA)
  14.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KUŞADASI Belediye Başkanı Esat Altungün’ün amcası Fahri Altungün’ün Kadınlardenizi Plajı’nın bir bölümünü de içine alan turistik tesis imarlı arsası Belediye Meclisi’nde ticaret alanına dönüştürüldü.

  Belediye Meclisi oylarıyla imar planında 6.50 metre olan yapı yüksekliği 13.50 metreye, 0.40 olan emsal 1.20’ye yükseltildi. İmar tadilatının ardından Fahri Altungün’ün iş merkezi inşaatına başlamasıyla tepkiler arttı. İnşaatının bitişiğinde oturan Bayram Küçük, yapılanın “kıyı katliamı” olduğu ileri sürüp, Aydın 1. İdari Mahkemesi’nde dava açtı. Küçük dilekçesinde, “Belediye Başkanı’nı karşısına almamak için herkes bu hukuksuzluğa sessiz kalıyor” dedi.
  İmar tadilatıyla yapılan değişikliğe CHP İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek destek verirken, DSP, AK Parti ve DP tepki gösterdi.
  Başkan cevap verdi
  CHP’li Belediye Başkanı Esat Altungün, iddialara “Amcama yaptığım ne kıyak, ne de bir jest yok” diye verdi. Turizm bir hizmet sektörü olduğunu, hizmet sektörünün de sadece konaklama anlamına gelmediğini savunan Altıngün, “Söz konusu yerin imar değişikliği meclisimizde oy çokluğu ile kabul edildi. Ortada bir çelişki değil, yatırımcıya olumlu yaklaşımın örneği var” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı