Ege Haberleri

  Sağlıkçıya şiddete karşı savunma dersi

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  25.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sağlık İl Müdürlüğü’nün, “Sağlıkta Şiddete Sıfır Tolerans” projesiyle Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nin 44 sağlık personeline kendilerini savunma eğitimi verildi.

  İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve yakın savunma tekniği uzmanı olan Abdulvahit Alagöz şiddete karşı pozisyon alma ve savunma tekniklerini öğretti.

  Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Tuncay Özer, son yıllarda sağlık personeline saldırıların arttığını, bu hastanenin daha da riskli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  Hedef diğer hastaneler

  “Gönüllü personele 10 iş günü boyunca günde 40 dakikalık çeşitli fiili şiddete karşı savunma eğitimleri verilmiştir. Önce şiddeti tanıma ve şekilleri hakkında bilgiler verildi. Daha sonra sözle ve fiili şiddete karşı pozisyon alma teknikleri öğretildi. İdari ve hukuki sorumlulukları hakkında bilgiler verdik. Kısacası personelimize bir şiddet durumunda kendisini koruyabilmeyi öğrettik.” 44 personele katılım belgesi verildiğini kaydeden Özer, hedeflerinin diğer hastanelerde sağlık çalışanlarıyla Acil 112 görevlilerini eğitmek olduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı