Ege Haberleri

  Sağlık turizminin geleceği masada

  İZMİR, (DHA)
  20.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Ticaret Odası (İTO), EXPO 2020 sürecinde İzmir’de sağlık turizminin gelişimi için sektörün önemli isimlerini bir araya getirecek.

  Bugün 14.00’te İTO’da düzenlenecek olan “Sağlık Turizminde Küresel Trendler ve Başarı Hikayeleri” konulu toplantıda, İzmir’in sektörden pay alabilmesini sağlayacak yol haritasının belirlenebilmesi için, sağlık turizminde başarı örnekleri ele alınacak. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “İzmir, sağlık turizminde uluslararası bir destinasyon haline gelebilecek potansiyele sahip. Bu alanda, dünyadaki trendleri ve başarılı modellerini takip ederek potansiyelimizi en iyi şekilde kullanmalıyız” diye konuştu.
  İzmir Ticaret Odası’nın, İzmir’in sağlık turizminin gelişimi için çok önemli bir adım attığına dikkat çeken Meclis Üyesi Veysi Öncel de, “Toplantıya çok önemli isimleri davet ettik. Bu isimler, kendi alanlarında dünyanın en önemli ve sağlık turizminde büyük girdileri olan kuruluşların temsilcileri. Can kulağıyla dinleyip İzmir’de neden bunların olmadığını hepimizin kendimize sorması gerekir. Bu toplantı, sektörün geleceği için, özellikle de EXPO sürecinde çok daha fazla önem taşımakta. Sağlık turizmi ile ilgili herkesin bu toplantıya katılmasını bekliyoruz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı