Ege Haberleri

  Safir’in iflası Mart'a kaldı

  Hürriyet Haber
  08.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANİSA'da, sekiz ay önce kapatılan ve sahibi Cengiz Pulcuoğlu'nun ABD'ye kaçtığı öne sürülen Safir Tekstil hakkında, Dem-Ta Tarım Ürünleri Ltd. Şirketi'nin açtığı 12 milyar liralık iflas davasına, 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam edildi.

  MAHKEMENİN, gazete ilanıyla duruşmaya çağırarak, gelmedikleri takdirde gıyaplarında karar verileceğini bildirmesinin ardından, dünkü duruşmaya Safir Tekstil'in sahibi Pulcuoğlu adına Avukat Emin Uz katıldı. Dem-Ta'nın avukatı Ahmet Kurbanoğlu da hazır bulundu.

  AVUKAT Emin Uz, birinci derece alacaklı Vakıfbank'ın ipotek koydurduğu fabrikanın, 26 Haziran'dan beri mühürlü olduğunu, bu nedenle istenilen bilgi ve belgeleri temin edemediklerini söyledi, süre istedi. Mahkeme duruşmayı 6 Mart’a bıraktı.

  Yöneticilere suç duyurusu

  SAFİR Tekstil ile sahibi Cengiz Pulcuoğlu'nun Avukatı Emin Uz, duruşmadan sonra yaptığı açıklamada, ‘‘Müvekkilim, fabrikanın kapalı olması nedeniyle evrak bulamamaktadır. Bu evrekları genel müdür ve muhasebe müdüründen istemiştir. Ancak, her nedense fabrikanın üst düzey yöneticileri kendisine bu evrakı verememiştir. Bu nedenle kendileri hakkında evrakları saklamak ve ibra etmemekten dolayı Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Cengiz Pulcuoğlu ile ilgili herhangi bir ceza davası yok. Sadece alacaklı davaları mevcut'' dedi.

  YAPILAN tesbitlerde, bir zamanların entegre tekstil tesisi Safir'e 12 milyon dolar değer biçilmişti. Yalnızca Vakıfbank'ın 31 milyon dolar alacağı bulunan şirketten, işçilerin ve başka kuruluşların da alacakları bulunuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı