Ege Haberleri

  Saat 13:00'te Gündoğdu'da

  Hürriyet Haber
  12.08.2012 - 12:50 | Son Güncelleme:

  Foça'da bombalı terör saldırısında bir askerin şehit olması, 11 kişinin de yaralanmasına tepki amacıyla sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar saat 13.00'te Gündoğdu Meydanı'nda miting yapacak.

  İZMİR'in Foça İlçesi'nde askeri servis aracının geçişi sırasında düzenlenen çifte bombalı terör saldırısında bir askerin şehit olması, 11 kişinin de yaralanmasına tepki amacıyla sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar( aat 13.00'te Gündoğdu Meydanı'nda miting yapacak.
  İzmir'in Foça İlçesi'nde geçen perşembe günü sabah saatlerinde, Foça Deniz Üssü'nde görevli personeli taşıyan askeri servis aracına çifte bomba patlatılarak saldırıda bulunuldu. Olayda Er Özkan ateşli şehit olurken, biri sivil diğerleri asker 11 kişi yaralandı. Yarılalar kaldırıldıkları hastanelerde tedaviye alındı. Olayın duyulmasının ardından İzmirliler kan vermek için hastanelere akın etti. Teröre karşı büyük bir tepki oluştu. Bu duyarlılık kapsamında internet aracılığıyla sosyal medya üzerinden örgütlenen vatandaşlar 12 Ağustos Pazar günü saat 13.00'te miting yapma kararı aldı. Sosyal medya üzerinden, Alsancak'taki Gündoğdu Meydanı'nda, terörü lanetlemek için yapılacak mitinge katılım çağrıları sürerken, İzmirliler'den de evlerine bayrak asmaları isteniyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı