Ege Haberleri

  "S" plakalı araç yokmuş 24 öğrenciye de okul yok

  Gökhan YALKALK, (DHA)
  29.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  TORBALI’ya bağlı 310 nüfuslu Ormanköy’de, 13 yıl önce taşımalı eğitime geçildi.


  Köydeki öğrenciler, bugüne kadar 3 kilometre uzaklıktaki Korucuk Köyü’ndeki ilköğretim okuluna taşındı. Ancak, bu yıl servis aracı bulunamayınca sıkıntı yaşandı. Servis aracı olmadığı için Ormanköy’deki 24 ilkokul öğrencisi, iki haftadır okullarına gidemiyor. Her gün önlüklerini giyip, durağa çıkan öğrenciler servis aracının gelmemesi üzerine çaresiz evlerine dönüyor.
  Çocuklarının eğitimlerinin engellendiğini ileri süren velilerden Ergün Doğan, “Tarlada çalışan insanlarız. Her gün işimizi bırakıp çocuklarımızı okula götüremiyoruz. Taşımalı sisteme geçildikten sonra bu tür sıkıntılar yaşanmaya başladı. Mesafe yakın olduğu için taşıma ihalesine kimse girmek istemiyor” dedi. Muhtar Şerafettin Acar da sıkıntının bir an önce giderilmesini istedi.
  Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ruhi Gündoğdu sorunun ihaleye girecek olan araçların ‘S’ plakası olmamasından kaynaklandığını ileri sürüp, “Bu konu hakkında tutanak hazırlayıp İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdik. ‘S’ plakası olmayan bir araçla öğrencilerin taşınması kanunen yasak. En geç bu hafta içerisinde sıkıntıyı çözeceğiz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı