Ege Haberleri

  Romanya - Çeşme turizm köprüsü

  İZMİR, (DHA)
  08.05.2011 - 20:13 | Son Güncelleme:

  İzmirli işadamı Erdoğan Tözge’nin kurduğu Ekselans Turizm, Bükreş’te işbirliği yaptığı “Premium Holiday” ile Romanya - Çeşme arasında bir turizm köprüsü kuruyor.

  Tözge, 15-16 Mayıs arasında Romanya’nın 300 turizm acentesinin temsilcilerinden oluşan 40 kişilik bir info grubuna Çeşme’yi tanıtacaklarını açıkladı. Tözge, iki yıl içinde 50 bin turisti izmir ve Çeşme’de ağırlamayı hedeflediklerini söyledi. Çeşme’yi tanıtmak için Bükreş fuarına katıldıklarını belirten Tözge, “13 Haziran’dan Eylül sonuna kadar her pazartesi Carpatair, her salı  Taron Havayolları olmak üzere haftada 2 uçuş olanağı sağlanacak” dedi.

  TERMAL AVANTAJI

  Yıllık bir milyon turist potansiyeline sahip olan Romanya’nın bu potansiyelinden faydalanmanın Çeşme için çok önemli olduğunu vurgulayan Tözge, “Turizmde geri kalmışlığımızın en önemli ve birinci nedeninin tanıtım eksikliği olduğunu düşünüyoruz” dedi. Premium Holiday ile Çeşme’nin Avrupa pazarındaki ağırlığını artırmasını sağlayacak olan bir süreç başlattıklarını söyleyen Erdoğan Tözge, “Destinasyon Çeşme” parolasıyla yola çıktıklarını kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı