Ege Haberleri

  Robotik ameliyatla kanser tedavisi gördü

  Hürriyet Haber
  23.02.2015 - 01:33 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kolon kanseri teşhisi konulan 69 yaşındaki Latif Tan, robotik ameliyatla sağlığına kavuştu.

  İzmir'de yaşayan Latif Tan geçtiğimiz aylarda rahatsızlanarak hastaneye başvurdu. Genel Cerrahi Kliniği'ne yönlendirilen Tan'a uygulanan kolonoskopi sonucu kalın bağırsak tümörü tanısı konularak ameliyat önerildi. Tedavisi için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni tercih eden Tan'ın Robotik Cerrahi yöntemiyle ameliyatı yapıldı. Tümörü alınan Latif Tan, kısa sürede sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu edildi.

  Robotik Cerrahinin hızla yaygınlaştığını belirten ameliyat ekibi başkanı Prof. Dr. Gökhan Akbulut, "Robotik cerrahi dar ve derin alanlarda yapılması gereken karmaşık ameliyatları kolaylaştırıyor. Daha az kanama, daha az ağrı ve daha iyi kozmetik sonuçlar elde edebiliyoruz. Hastanemizde geçtiğimiz haftalarda bir kalın bağırsak tümörü, iki rektum kanseri ve bir de mide stromal tümörü ameliyatları gerçekleştirdik. Hastalarımız şifa ile taburcu oldular" dedi.
  Hastane yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu ise "Robotik Cerrahi, kanser ameliyatlarının yanı sıra Çocuk Cerrahisi ve Jinekolojik ameliyatlarda da kullanılıyor. Bu yöntemi kullanarak önümüzdeki günlerde Göğüs Cerrahisi ve Kalp Damar Cerrahisi ameliyatları da yapacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı