Ege Haberleri

  Resim yapmak en önemli sanattır

  Hürriyet Haber
  30.04.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mimer-Ressam İclal Homan, ikinci kişisel sergisini, kızkardeşi, TBMM Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Güldal Mumcu’nun da katılımıyla açtı.

  MİMAR-Ressam İclal Homan, ikinci kişisel sergisini, kızkardeşi, TBMM Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Güldal Mumcu’nun da katılımıyla, Karabağlar Belediyesi’nin Çalıkuşu Kongre ve Sergi Salonu’nda açtı.
  Serginin açılışına, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, eşi Fatma Kürüm, Homan’ın kız kardeşi TBMM Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Güldal Mumcu, diğer kız kardeşleri Nural Turgut, Zuhal Güçlü, annesi Emine Homan’ın yanı çok sayıda sanatsever katıldı. Tablolarının iç dünyasının bir yansıması olduğunu belirten Homan,  “Sevinçlerimizi, hüzünlerimizi sanatla yaşanılır kıldığımızda aslında herkesin benzer duygular arasında gidip geldiğini görüyoruz. Eserlerimde herkes kendine ait bir şeyler mutlaka bulacaktır. Sergime katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Tablolarımı inceleyen herkese gözlerinize sağlık diyeceğim” dedi. Homan’ın kardeşi TBMM Başkan Vekili Mumcu ise “Resim yapmak dünyanın en önemli sanatlarından biri. Bunu gerçekleştirebilmek gerçekten çok özel bir yetenek. Kendisini kutluyor ve bu güzel eserler için daha çok cesaretlendiriyoruz” diye konuştu.

  BAŞKANDAN BÜYÜK DESTEK

  Başkan Kürüm, her zaman sanatın, sanatçının yanında olduğunu belirterek, “Kapımız sanat dostu herkese açık. İclal Hanım bu güzel eserlerini evinde sergiliyordu. Kendisinden rica ettim ve bunları Karabağlar halkıyla buluşturduk. Başarılı çalışmaları nedeniyle tüm sanatseverler adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Sergi sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.3 Mayıs’a kadar gezilebilecek sergide, 24 tablo sanatseverlerin ilgisine sunuldu.

  ‘Rengimiz Sevgimiz’ kitabı

  İZMİRLİ ünlü Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Nezih Oktar’ın ilk şiir kitabı “Rengimiz, Sevgimiz”, Etki Yayınevi’nden çıktı. Dünyada herkesin sevgide buluşacağını savunan Prof. Dr. Nezih Oktar, şiirleriyle herkesin zamanla kendine sorduğu sorulara yanıt aradı. TÜYAP’ta gerçekleştirilen imza gününün yanı sıra; Alsancak Kedi Kitabevi’nde yakın dostlarıyla bir araya gelen Prof. Dr. Nezih Oktar, asıl niyetinin deneme yazmak olduğunu, ancak şiire yönelerek yaşadığı duyguları kaleme aldığını söyledi. 100 şiirin yer aldığı “Rengimiz Sevgimiz” kitabı için, Oktar’ı, bu önemli günde sevenleri yalnız bırakmadı.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı