Ege Haberleri

  Rektör Laçiner’den teröre lanet

  Ersan KÜÇÜKKURU / ÇANAKKALE, (DHA)
  21.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Zeki Yeşil (22), önceki gün Hakkari’de teröristlerce Bulvar Caddesi’nde iki otomobil arasında yerleştirilen bombanın polis servis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu can verdi.

  Yarıyıl tatili dolayısıyla geçen hafta sonu memleketine giden Yeşil’in terör saldırısı sonucu hayatını kaybetmesi ÇOMÜ’yü derinden etkiledi.

  Sevilen bir öğrenciyi kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Rektör Prof. Sedat Laçiner, bu olayla terörün çirkin yüzünü bir kez daha gösterdiğini söyledi. Masum insanların terör yüzünden öldüğünü dile getiren Laçiner, “Üniversitemizin aydınlık yüzlü gencecik bir öğrencisi, terör örgütünün saldırısına uğradı. ÇOMÜ, diğer üniversiteler gibi bilim ve eğitim yuvası. Bizler de bu insanları yaşatmaya, bilinçlendirmeye ve eğitmeye çalışıyoruz. Diğer tarafta ise bir terör örgütü var. Terör örgütü ise öldürmeye, yok etmeye ve bilinci azaltmaya çalışıyor. Ülkesine hizmet vermeye çalışan gencecik bir insan, terör örgütünün saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Böylesine uğraşların bir çırpıda terör saldırısı sonucu yok edilmiş olması, terörün ne kadar karanlık bir yüzünün olduğunu bizlere kanıtlamış oldu. Üniversite olarak acımız çok büyük” ifadelerini kullandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı