Ege Haberleri

  Ravika’nın hedefi ilk 4’e girmek

  Hürriyet Haber
  26.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Keskinoğlu, Almanya’daki Anuga Fuarı’nda Brezilya, Kolombiya ve Rusya’ya zeytinyağı ihracatı yapmak için anlaşma imzalayarak döndü.

  DÜNYADA zeytinyağı ihracatı yapan ülkeler arasında üçüncü sırada yer alan Türkiye’nin pazar payını artırmak için sürekli girişimlerde bulunan Keskinoğlu Şirketler Grubu, Almanya’da yaptığı anlaşmalarla ihracat portföyünü yeni pazarlarla genişletti. Brezilya, Kolombiya ve Rusya’ya zeytinyağı ihracatı yapmak için anlaşma imzalayan Keskinoğlu’nun bu anlaşmasıyla Ravika, önümüzdeki üç yılda, bu pazarlardaki en büyük 4’üncü ihracatçı olacak.
  Payı yüzde 18
  İlk altı ayda Türkiye’den yapılan ambalajlı zeytinyağı ihracatının yüzde 18’ini gerçekleştiren Ravika, yapılan anlaşmalarla ilk kez Kolombiya ve Rusya pazarlarına gireceği gibi, dünyada zeytinyağı ithalatıyla 3’üncü sırada yer alan Brezilya’ya da ihracat yapacak. Yönetim
  Kurulu Üyesi ve Pazar-lama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, “Bizim fuara katılırken hedefimiz, Güney Amerika ülkelerine ihracat yapabilmekti. Bu anlaşmayla, satış yaptığımız ülke sayısını 73’e çıkardık. Bundan sonra Ravi-ka’nın hedefi, global pazarda İtalya ve
  İspanya kadar Türki-ye’nin tercih edilmesini sağlamak” dedi.

  100 ÜLKE KATILDI

  Dünyada 70’ten fazla ülkeye piliç eti, yumurta ve zeytinyağı ihracatı gerçekleştiren Keskinoğlu yoluna hız kesmeden devam ediyor. Dünyanın en büyük fuarlarından biri olan ve bu yıl 31’incisi gerçekleştirilen Anuga Gıda Fuarı’na bu yıl 100 ülkeden 6596 firma ile 150 bin ziyaretçinin katıldı.  Fuara Türkiye’den 197 firma katıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı