Ege Haberleri

  Ravika dünya markası olacak

  Hürriyet Haber
  11.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Zeytinyağı’nda “Ravika” markasıyla atağa kalkan Keskinoğlu Grubu, 35 ülke pazarında kendini kabul ettirdi, yurtdışında bulunan büyük marketlerin rafında yerini aldı.

  TAVUK ve yumurta sektörünün lider kuruluşlarından Keskinoğlu Şirketler Grubu, 2005 yılında kurucusu İsmail Keskinoğlu’nun anısını yaşatmak için başladığı zeytinyağı üretiminde dev adımlarla ilerliyor. Türkiye’deki yaygınlaşmasına paralel olarak ABD’den Çin’e, Güneydoğu Asya’dan Avrupa’ya 35 ülke pazarına markasını kabul ettiren Ravika, büyük zincirlerin yanısıra yurt dışında açtığı Ravika Shop’lar aracılığıyla da tüketicilere ulaşıyor.

  Yıllık 15 bin ton üretim

  İlk Ravika Shop’ların İngiltere, Norveç ve İsviçre’de açıldığını belirten Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, “Yıllık 15 bin ton üretim kapasitesine sahip Ravika marka zeytinyağımız ile 2009 yılına hızlı bir giriş yaptık. Türkiye’deki pazar payımızı bu yıl yüzde 9’a yükseltmek için çalışmalarımızı sürdürürken, bir taraftan da yurtdışındaki tüketicilerle ulaşmak için önemli işbirlikleri gerçekleştiriyoruz” dedi. Zeytinyağının tüm dünyada hızla büyüyen bir pazar halini aldığının altını çizen Keskinoğlu, Ravika’nın artık bir çok global markayla rekabet ettiğini kaydetti, “Ravika uluslararası pazara farklılık, sinerji, heyecan getirdi” diye konuştu.

  75 ülkede satılan bir marka olacak

  Hedeflerinin dünya markası olmak olduğunu belirten Keskin Keskinoğlu, “Markamızın Türkiye ve yurtdışında daha da büyük başarılar yakalayacağına inanıyoruz ve bu bakış açısıyla da hedeflerimizi her geçen gün büyütüyoruz” diye konuştu. Ravika’nın önümüzdeki 5 yıl içinde 75 ülkede satılan bir Türk markası olmasını hedeflediklerini belirten Keskinoğlu, yılsonuna kadar toplam 1.000 ton ambalajlı zeytinyağı ihraç edeceğini söyledi. Keskin Keskinoğlu, “Ravika yer aldığı onlarca gurme mağazada da yaygınlaşarak lezzet uzmanlarının da beğenisini topluyor” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı