Ege Haberleri

  Ramazanda huzur uygulaması

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)
  30.07.2012 - 10:43 | Son Güncelleme:

  Manisa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ramazan ayı nedeniyle kent merkezinde asayiş ve trafik uygulaması yaptı.


  Uygulamada, aranan 5 kişi yakalanırken, 12 işyerine de belge eksikliği ve kapalı alanda sigara içirmekten idari işlem uygulandı.
  Manisa İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kent merkezinde bulunan kahvehane, park bahçelerde ve trafik uygulaması yaptı. Uygulamaya 253 polis katıldı. İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, amaçlarının vatandaşların ramazan ayını huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirmesini sağlamak olduğunu dile getirdi. Çetin, “Bu tür uygulamalar suçluların yakalanmasında, suçun önlenmesinde büyük etken sağlamaktadır. Toplumun huzurunun ve güvenliğinin sağlanması bizim için çok önemli. Genel uygulamalarımız sık sık devam edecek. Polisin görevi insanın can, mal, ırz ve namusunu korumaktır. Tabiki bu görevini yerine getirirken de nazik olmak zorundadır. Görevimizi yaparken insanımıza saygılı olmak ve polise yakışır davranışlar sergilemek zorundayız. Ayrıca kanunu bize verdiği yetkileri de sonuna kadar kullanacağız” diye konuştu.
  Uygulamaya Manisa Belediyesi'ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Vergi Denetim ile İl Tarım ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri de katıldı. Uygulamada toplam 500 kişi kimlik kontrolünden geçirildi. Aranan 5 kişi yakalandı. Öte yandan belge eksikliği ve kapalı alanda sigara içirdikleri gerekçesiyle 12 işyeri hakkında idari işlem yapıldı. Trafik uygulamasında ise 500 araç kontrol edilirken, 56 sürücüye evrak eksikliklerinden dolayı para cezası kesildi. 15 araç trafikten men edilirken, 1 sürücü ehliyetsiz araç kullanmaktan dolayı adli makamlara sevk edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı