Ege Haberleri

  Porsuk’a emanet

  Burcu TANER, (DHA)
  08.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Geçmişte Tire Organize Sanayi Bölgesi’nin başkanlığını yürüten Kamil Porsuk, sıkıntılı günler yaşayan Kemalpaşa Bölgesi’nin başına geçti.

  TÜZEL kişiliğine yönelik açılan davalar nedeniyle zor günler yaşayan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilen Kamil Porsuk, daha önceki dönemde Tire OSB’de yaptığı başkanlık tecrübesini bölgeye taşımak kolları sıvadı. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyesi Porsuk, bölge sorunlarını çözmek ve bütün sanayicileri kucaklamak için direksiyona geçti. Porsuk, öncelikli hedeflerinin sanayicinin altyapı hizmetlerinden mağdur olmaması için çalışma yürütmek olduğunu söyledi.
  Bakanlığa başvurdu
  Daha önce de Tire Organize Sanayi Bölgesi’ndeki başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Porsuk, bölgenin her şeyden önce tüzel kişilik sorunu olduğuna dikkat çekerek, “Bunun çözümü için Sanayi Bakanlığı’na başvurumuzu yaptık. Kısa süre içinde 420 hektarlık dava konusu olacak hiçbir sorunu olmayan bölge için tüzel kişiliğimizi alacağız. Bu süreçte de sanayicilerimizin doğalgaz, elektrik ve altyapı hizmetlerini aksamadan alması için çalışacağız. Sanayimizi mağdur etmeyeceğiz. Bölge sanayicilerimizle elele bütün sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.

  ARITMA TESİSİ TAMAM

   İlk etapta 4 milyon dolarlık yatırımla kurulan arıtma tesisinin deneme faaliyetlerine başladığını belirten Porsuk, 3 ay içinde bölge sınırları içindeki bütün fabrikaların arıtmaya bağlanarak, tesisin tam kapasite ile hizmete gireceğini açıkladı. Yıllardır süren arıtma probleminin bu tesisle ortadan kalkacağına işaret eden Porsuk, “Gediz Nehri’nin bu bölgede kirletilmesinin önüne geçeceğiz” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı