Ege Haberleri

  Polonya'dan staja geldiler

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA
  19.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası ev sahipliğinde Avrupa Birliği projesi kapsamında İzmir'e gelen 19 Polonyalı öğrenci, Hayat Boyu Öğrenme stajına başladı.


  İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası ev sahipliğinde Avrupa Birliği projesi kapsamında İzmir'e gelen 19 Polonyalı öğrenci stajlarına başladı.  AB Hayat boyu Öğrenme Projesi kapsamında kentimize gelen 19 öğrenci ve 2 Polonyalı öğretmen İzmir'de mesleki donanımlarını artıracak. Polonya'nın Zespol Szkol Meslek Okulu'ndan 19 öğrenci 4 Eylül tarihine kadar alacakları eğitimle kişisel yeteneklerini geliştirirken, ülkemizi de yakından tanıma fırsatı yakalayacak.
  İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası'nda buluşan Polonyalı öğrenci ve öğretmenlere İzmir'in sektördeki yerini tanıtacaklarını kaydeden İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mevlüt Turun, Polonya'dan gelen öğrencileri Türkiye'nin gönüllü tanıtım elçisi olarak gördüklerini aktardı. Turun, “Polonyalı gençler, İzmir'de çeşitli yerlerde staj yapacaklar. Türk kültürünü yakından tanıyacaklar. Bunun yanında yoğun staj programının yanında İzmir ve çevresinin tarihi yerlerini de gezecekler” dedi.
  Turun, öte yandan Türk öğrencilerin de yurtdışında staj gördüğünü sözlerine ekleyerek şöyle konuştu:
  “Bu yıl yürüttüğümüz proje ile 60'a yakın Türk öğrencimiz modanın başkentleri arasında yer alan Berlin, Roma ev Londra'da eğitim alarak ülkemize katkı koyacaklar.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı