Ege Haberleri

  Polonya'da PAHOY rüzgarı

  Osman Nuri BOYACI / DENİZLİ, (DHA)
  30.07.2012 - 10:25 | Son Güncelleme:

  PAHOY Halk Dansları Topluluğu, Polanya'nın Olsztyn şehrinde düzenlenen 17. Miedzynarodowe Olsztyniskie Dni Fokloru Warmia Festivali'nde Türkiye ve Denizli'yi temsil etti.

  Denizli’de 25 yıldan bu yana katıldığı uluslararası festival ve yarışmalarda aldığı ödüllerle adını duyuran PAHOY Halk Dansları Topluluğu, Polanya'nın Olsztyn şehrinde düzenlenen 17. Miedzynarodowe Olsztyniskie Dni Fokloru Warmia Festivali'nde Türkiye ve Denizli'yi temsil etti.
  Dünya Folklor Festivalleri Birliği'nin organize ettiği festivale Meksika, Ekvator, Rusya, Sırbistan, Macaristan, Hindistan, Polonya gibi ülkelerden 25 topluluk katılıyor. Kortej yürüyüşüyle başlayan festivalde PAHOY, yaptığı gösteride Denizli Zeybekler, Artvin, Karadeniz, Teke, Aşuk-Maşuk'un yanı sıra köy düğünü de sahneledi. PAHOY Başkanı Deniz Semerci, “5 gün daha devam edecek festivalde Denizli ve Türkiye'yi temsil etmenin gururunu yaşıyoruz. Polonya'dan sonra bu yılın son festivali olan Sırbistan Festivali'nin hazırlıklarına başlayacağız” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı