Ege Haberleri

  Polisin çalışması hırsızlığı çözdü

  Tufan HAMARAT/ İZMİR, (DHA)
  21.01.2015 - 01:16 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Konak İlçesi'ndeki bir işhanına gelen kişiler kuyumcu atölyesinin ferforce demir korkuluk kapısı anahtar uydurularak ve arkasında bulunan ahşap giriş kapısını da zorlayarak açtı.

  Spiral makinası ile kesilen çelik kasadan 270 bin TL değerindeki yaklaşık 3 kilo altın çalındı. Polis aynı iş hanında bulunan altın işleme atölyesinin sahibi, çalışanı ve teknik destek sağlayan 1 kişiyi yakalandı. Polisin zanlıları yakalamak için 170 saatlik güvenlik kamerası kaydını incelediği bildirildi.
  Gaziosmanpaşa Caddesi'ndeki iş hanında faaliyet gösteren kuyumcu atölyesinin ferforce demir korkuluk kapısı anahtar uydurularak ve arkasında bulunan ahşap giriş kapısının da zorlanarak açılması ardından, spiral makinası ile kesilen çelik kasadan 270 bin TL değerindeki yaklaşık 3 kilo altın çalındı. Geçen perşembe günü meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 9 katlı iş hanındaki 10 ayrı güvenlik kamerasındaki toplam 170 saatlik görüntüye incelemek üzere el koydu.
  Çalışmalarda, hırsızlık olayının meydana geldiği işyerinin bulunduğu kat kameralarının çalışmadığı, karşı koridordaki kameralarının görüntü kaydı yaptığı tespit edildi. Hırsızlığın olduğu kattaki altın işleme atölyesi olarak faaliyet gösteren isimsiz işyerinin sahibi B.H.İ. ve çalışanı F.D. ile birlikte kat güvenlik kameralarını devre dışı bırakmak için elektrik panosuna müdahale ettikleri, kendi işyerlerine ait kamerayı da çalışmaz hale getirdikleri, ardından da Z.A.'yı iş hanına aldıkları ortaya çıktı.
  Üç kişinin kuyumcu atölyesindeki hırsızlığa karıştıklarının belirlenince, polisin düzenlediği operasyonda bu kişiler yakalandı. Şüpheliler ifadelerinde, altınları eritip külte haline getirdikleri ve F.D.'nin evinin çatı katına sakladıklarını söyledi. Atölyeden çalınan altınlar, eksiksiz bulundu. Ayrıca, şüphelilerin güvenlik kamerası kayıt cihazı ve buna ait CD'yi de parçalayıp Konak Vapur İskelesi yakınlarında denize attıkları saptandı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen B.H.İ., F.D. ve Z.A. tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı