Ege Haberleri

  Polis projesi şampiyonları

  Hilmi DUYAR, (DHA)
  12.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, Emniyet Müdürlüğü’nün, “Yetenek Sizden Destek Bizden” projesinde Polis Gücü Kulübü boks takımına giren Türkiye Şampiyonu Ümmühan Bulut ve üçüncüsü Aslıhan Utku’ya, altın taktı.

  EMNİYET Müdürlüğü, Balıkesir’de çocukları ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla, 2010’da, “Yetenek Sizden Destek Bizden” projesini başlattı. 13-18 yaş gurubundaki 130 çocuğa, atletizm, masa tenisi, basketbol, voleybol ve boks eğitimi verildi. Başarılı 118 çocuğa Polis Gücü Spor Kulübü’nden lisans çıkarıldı.
  Lisanlsı sporculardan Balıkesir Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Ümmühan Bulut, geçen yıl ‘Yıldız Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda üçüncü, bu yıl 3-9 Ocak’taki ‘Bayanlar Türkiye Boks Şampiyonası’nda 46 kiloda Türkiye birincisi oldu. Aynı şampiyonada Balıkesir Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisi Aslıhan Utku da Türkiye üçüncüsü oldu. Altın kızlar milli takıma da seçildi, Avrupa Boks Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti. Başarılı sporcuları kutlayan Vali Yılmaz Arslan, altın taktı, eşofman hediye etti. Törene Emniyet Müdürü Ömer Aydın ve antrenör Resul Çiftçi de katıldı.

  Masanın yanında eldiven bulunmalı


  Arslan, bir ara boks eldiveni taktı, antrenör Çiftçi’ye, “Keşke bana da eldiven getirseydiniz. Masanın yanında bulundurmalı. Bazen müdürlere, bazen gazetecilere” diye espri yapıp yumruk salladı. Sporculardan yeni başarılar bekleyen Arslan, “Bu spor olduğu için şiddet sayılmaz. Maksat spor olsun” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı