Ege Haberleri

  Polis müdürü işadamı oldu

  Hürriyet Haber
  30.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MEMLEKETİ Seferihisar'a adını taşıyan hastane yaptırarak ölümsüzleşen işadamı Necat Hepkon'un yaşam hikayesini dayısının oğlu Ersayın Soyak anlattı. Kuzeninin hastanesini müteahhit kullanmadan meslektaş kardeşi Halil Soyak'la birlikte işçilerin başından hiç ayrılmadan iki yılda tamamladıklarını belirten İnşaat Mühendisi Ersayın Soyak, ‘‘Necat çok zeki bir insan. Çok çalışkan ve başarılı’’ diyerek şöyle konuştu.

  ‘‘BEŞ aylıkken babasını kaybetti. Ailenin tek çocuğuydu. İlk ve ortaokulu Seferihasar'da okudu. Atatürk Lisesi'nde başarılı olamadı. O zaman ben İzmit'te havaalanı inşaatını yapıyordum. Yanıma geldi. Hayatı öğrenecekti. Hem çalıştı hem okudu. Liseden sonra polis kolejine girdi. O sırada Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Emniyet amirliği yaptı. Polis müdürlüğünden emekli olduktan sonra İstanbul'da ticarete atıldı. Finans Factoring Anonim Şirketi'nin sahibi olan Necat, çalışkanlığı ve azmiyle buralara kadar geldi.’’

  57 yaşında, 3 çocuk sahibi kuzeninin çok yakın akrabaları kalmamasına karşın tatillerinde Seferihisar'a geldiğini belirten Soyak, ‘‘İki yıl önce Seferihisar'da büyüklerimizden birinin cenazesindeydik. Dönemin belediye başkanı Ethem Çalış'la Necat çocukluk arkadaşıdır. Ethem bey, yakınımızı defnederken Necat'a (Şu memlekete bir hayır yap) dedi. Bu hastane fikri orada ortaya çıktı. Çocukluk arkadaşının isteğini kırmadı. Necat hiç bir masraftan kaçınmayarak hastaneyi yaptırdı. Hastane için 2 milyon dolar harcadı. Sanata çok düşkün. Ressam gönderdi ve hastanenin duvarlarına tablolar yaptırdı. Bu yönüyle de şık bir hastane oldu’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı