Ege Haberleri

  Polis faturayı Göztepe’ye kesti

  Hürriyet Haber
  23.02.2015 - 01:33 | Son Güncelleme:

  ALTAY derbisi sonrası stat çıkışında koridor oluşturup Göztepe taraftarını copten geçiren İzmir polisi, olayların faturasını sarı-kırmızılı taraftarlara kesti. Olaylardan Göztepe taraftarını sorumlu tutan Emniyet, sarı-kırmızılılara 4200 bilet ayrılmasına karşın kulüpler arasında oluşan bilgi kirliliği yüzünden stada 8-10 bin kişinin geldiği bilgisini vererek, “Giriş kapılarına yüklenen 6 bin kişilik seyirci gurubu bira şişesi, taş ve meşale benzeri maddeleri polisin üzerine atmıştır.

  Zorla içeriye girmeye çalışan binlerce seyirciyi engellemeye çalışan emniyet güçlerinin üzerine tribünlerden taş, mermer, koltuk, masa, mangal ve lavabo parçaları atılmıştır. Gelişen saldırılar esnasında açılan İzulaş kapısı ile taraftarlarca sürgü ve kilidi kırılan Stadyum 8 A-B kapısından içeriye kontrol yaptırmadan kalabalık bir grup girmiştir” ifadelerini kullandı.

  Maç sonunda güvenlik gerekçesiyle bekletilen Göztepelilerin koltukları kırıp yaktıklarını ve emniyet birimlerinin üzerine attıklarını ifade eden açıklama şöyle devam etti: “Kapıların açılmasıyla, Göztepe taraftarları dışarıda bekleyen emniyet güçlerine taş ve benzeri cisimler atmaya devam etmiştir. Bu olaylarda 9 emniyet görevlisi, 15 güvenlik görevlisi, 6 taraftar ve 2 vatandaş yaralanmış, 3 Toma aracı hasar görmüş, 1 stadyum giriş kapısı ve turnikesi, Eshot’a ait 1 kulübe camı ve otobüs numaratör cihazı tahrip edilmiş, Göztepe taraftarlarının bulunduğu tribünde 592, Altay taraftarlarının bulunduğu tribünde 30 olmak üzere 622 koltuk kırılmış, yakılmıştır. Olaylar esnasında tahrip ve şiddet hareketlerine öncülük eden, tahrik eden ve rol alanlar hakkında her türlü yasal işlem ve yaptırımlar uygulanacaktır.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı