Ege Haberleri

  Polen’den nokta atış

  Turaç TOP /İZMİR, (DHA)
  29.04.2010 - 22:04 | Son Güncelleme:

  Cinayetleri işleyen Hamdi Ayri’nin yakalanmasını ‘Polen’ takma adını kullanan travesti Kazım Toker’in, dikkatinin ve polise verdiği önemli bilgilerin sağladığı ortaya çıktı.

  izmir’de üç gündür birbiri ardına yaşanan seri cinayetlerin katil zanlısı Hamdi Ayri’nin yakalanmasını ‘Polen’ takma adını kullanan travesti Kazım Toker’in, dikkatinin ve polise verdiği önemli bilgilerin sağladığı ortaya çıktı. Seri cinayetlerin zanlısı Hamdi Ayri’nin yakalanmasının ardından bir ilginç gerçek daha ortaya çıktı. Ayri’nin sorgulandığı Bozyaka’daki Cinayet Büro Amirliği’ne teşhis için gelen “Polen” takma adını kullanan Kazım Toker’in verdiği önemli bilgilerin, cinayetlerin aydınlatılmasında önemli rol oynadığı belirlendi. Birlikte yürüdükZanlıyı teşhis eden Toker’in, arkadaşı Mustafa Has’tan önce ölümden döndüğü öğrenildi. Aynı gece yaşadığı olayları anlatan Toker şunları söyledi: “O gece, Alsancak’taki Ege Palas Oteli önünde yanıma geldi. Gül Sokak girişine kadar birlikte yürüdük. Restoran sahibi olduğunu ve Bodrum’da yeni yer açacağını söylüyordu. Yarım saat kadar yürüdük. ‘Arabam var sessiz bir yere gidelim’ dedi. Markasını sordum. ‘Ne olmasını isterdin’ dedi.”Polisten korkuyorumÇok rahat bir tavrı ulduğunu söyleyen Toker, “Polislerden korktuğunu söylemesi ve arabasının arka sokakta olduğunu söyleyerek, beni ıssız yere götürmek istemesinden şüphelendim. Daha sonra yanından ayrılarak taksiye bindim. Bunun ardından yaklaşık 1 saat sonra arkadaşımızın öldürüldüğünü öğrendim. Polisi arayarak yaşadığım olayı anlattım ve katilin bu kişi olabileceğini söyledim. Polislerle buluştuk. MOBESE olmadığından gezdiğimiz yerlerde güvenlik kamerası görüntüsü aradık. Sağlıklı bir görüntü bulunamayınca eşkalini çizdirdim. Yakalanmasına ben aracı oldum. izmir halkı rahat uyusun” dedi.

  BENiM DE KATiLiM OLACAKTI

  Katil zanlısını teşhis ederken kanının donduğunu dile getiren Toker, “Dün eve gittiğimde hiç uyumadım. Tuvalete bile gidemedim. Altı kişi arasında onu teşhis ederken de çok korktum. Yüzüne baktığımda bu kişi benim katilim olacaktı. Benim anam ağlayacaktı. Ama polislerin o gece bizi seri katil var, dikkatli olun diye uyarması tedbirli olmamızı sağladı. Beni ölümden kurtardı. Bugün yaşıyorsam polisin sayesinde. Onlara teşekkür ediyorum” dedi. Toker son olarak, “Arkadaşım öldü, suçsuz insanlar öldü, başkaları da öldürülebilirdi. Travesti olabilirim ama önce insanım. Üzerime düşen vatandaşlık görevimi yaptım. Umarım herkes böyle duyarlı olur” diye konuştu.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı