Ege Haberleri

  Plajlar balık istifi

  Ali GÜNDOĞAN / MARMARİS, (DHA)
  09.07.2012 - 13:26 | Son Güncelleme:

  Marmaris'de güneş altında termometreler 46 dereceyi gösterdi. Bunaltıcı sıcaklıkla sokaklar boşalırken plajlar tatilci ve turistlerle renkli görüntülere sahne oldu.

  Doğasıyla ve denizi ile ünlü “Dünyanın İncisi” Marmaris İlçesi'nde caddelere yerleştirilen elektronik termometreler 46 dereceyi gördü. Bazı turistler bu termometrelerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Artan nem ile birlikte hissedilen 50 derece çöl sıcaklarıyla plajlar tatilci ve turistlerin akınına uğradı. On binlerce yerli ve yabancı misafirini ağırlayan ilçedeki 11 kilometrelik plajlarda birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı. Çöl sıcaklarının bunaltıcı etkisinden kurtulmak isteyenlerin büyük bir kısmı denize girerek serinlemeye çalışırken, bazıları da ilginç yöntemlere başvurdu. Kimisi, içeceklerini de alıp denize kurulan şezlonglarda, kimisi şemsiyenin altında dinlenmeyi tercih etti. Bazıları da deniz içinde partneriyle dans etti. Rus ve İngiliz kadınlar ise beyaz tenlerini bronzlaştırmak için saatlerce güneşin altında sere serpe uzandı.
  Marmaris Meteoroloji yetkilileri, vatandaş ve turistlerin plajlara akın etmesine neden olan çöl sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde devam edeceğini, önemli bir değişiklik beklemediklerini açıkladı.

  Plajlar balık istifi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı