Ege Haberleri

  Pınar Karşıyaka’ya destek

  Ergin KARATAŞ/İZMİR,(DHA)
  11.08.2015 - 01:18 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE Basketbol Süper Ligi’nin son şampiyonu Pınar Karşıyaka’ya, Turkish Airlines Euroleague öncesi ilk destek Karavan Cruises’ten geldi. Güney Kıbrıs kökenli gemi seyahat firması Celestyal Cruises ile Türkiye temsilcisi Karavan Cruises, yeşil kırmızılı ekibe destek kararı aldı. Şirketin en yeni gemisi Celestyal Odyssey’in 10-12 Eylül’de çıkacağı Mikonos ve Santorini turuna katılacak her yolcunun ödeyeceği ücretin 15 Euro’luk bölümünün kulübe aktarılacağı açıklandı.

  Celestyal Odyssey gemisinde bugün düzenlenen toplantıda İzmirli bir firma olduklarının altını çizen Karavan Cruises Direktörü Özgü Alnıtemiz, farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi. Alnıtemiz, "İzmir’de 46 yıldır faaliyet gösteren bir firma olarak hep kentin değerlerini ön planda tuttuk. Spor alanında şu an İzmir’in en büyük uluslararası değeri kuşkusuz Pınar Karşıyaka. İzmir’in değerlerinin yanında olmak hepimizin görevi" dedi. Yeşil-kırmızılı kulübe daha önce de bazı seyahatlerde destek olan şirketin katkısının sezon içinde ve önümüzdeki dönemlerde de devam edeceği bildirildi.

  Celestyal Cruises ve Karavan Cruises’a teşekkür eden Genel Menajer Selim Çınar ise, "İlk kez yer alacağımız Euroleague’de Yunan Panathinaikos ve İspanyol Barcelona Lassa gibi dünya devleriyle karşılaşacağız. Avrupa maçlarında giydiğimiz formanın sırtında İzmir yazıyor. Her zaman söylediğimiz gibi tüm İzmir’den destek bekliyoruz" dedi. Euoroleague’de iç saha maçlarını oynayacakları salonla ilgili soruları da yanıtlayan Çınar, "Euroleagu yetkilileri, Karşıyaka Arena’yı kullanmak için öncelikle kapasite artırımının şart olduğunu bildirdi. Kapasitenin artıp artamayacağıyla ilgili statik raporlar hazırlanıyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı