Ege Haberleri

  PINAR BÜYÜK OYNUYOR

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  14.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kaf Kaf potada tarihin en pahalı takımını kurdu.

  Anadolu Efes’ten ayrılan Ufuk Sarıca’yı antrenörlüğe getirip, şu ana kadar yaptığı 8 transferle takımı sil baştan yenileyen Pınar KSK, önümüzdeki sezon şube tarihinin en pahalı kadrosuyla mücadele edecek. Geçmişte hep kısıtlı bütçeyle transfer yapmasına rağmen iyi ABD’li tercihleri ve seyircisinin müthiş desteğiyle devlere kök söktüren Kaf-Kaf, bu sezon için şu ana kadar 3 milyon 500 bin TL harcadı. Bir yabancı pivot daha alacak olan İzmir ekibinin sadece oyuncu bütçesi, vergilerle birlikte 4 milyon 800 bin TL’yi aşacak.

  Evren’e 600 bin
  Sponsor Pınar’dan 4 milyon 500 bin TL geleceğinin onaylamasının ardından transfer harekatına girişen KSK, Antrenör Ufuk Sarıca’yla ilk yıl için 300 bin TL’ye el sıkıştı. G.Saraylı Evren’le 600 bin, Aliağa Petkim’den Ümit Sonkol’la ise 500 bin TL’ye anlaşan yeşil kırmızılı ekip, bir diğer Cim Bomlu Caner için 400 bin TL ödedi. Erdemir’den gelen oyun kurucu Soner ile Antalya BŞB’nin pivotu Bora’nın ise 250’şer bin TL alacağı belirtildi. Böylece teknik kadro ve yerli oyuncu operasyonunun maliyeti 2 milyon 300 bin TL’yi buldu.

  Bir tek pivot kaldı
  Geçen sezon Chatman’a 400, Stanojevic’e 300 bin dolar ödediği için eleştirilen KSK, Şube Başkanı Mutlu Altuğ’un, “Yetenekli çaylak ABD’lilere yöneleceğiz” sözlerine rağmen tercihini tecrübeli ve maliyetli oyunculardan yana kullandı. Dört numara Thomas’la 250 bin, oyun kurucu Dixon’la 225 bin, forvet Diebler’la 150 bin dolara anlaşma sağlandı. Yabancı pivot için 300 bin doları gözden çıkaran Pınar KSK’nin yabancı kadrosu, menajerlik ücretleriyle birlikte 1 milyon dolara mal olacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı