Ege Haberleri

  Pazarcı çiftten anlamlı yardım

  Nilüfer KANDIRMIŞ / BODRUM, (DHA)
  14.09.2013 - 02:04 | Son Güncelleme:

  BODRUM Yalıkavak’ta yaşayan Zehra Aydın ile Recap Aydın çifti pazar yerinde sattıkları elişi ürünlerden elde ettikleri gelirle ihtiyaç sahibi kişilerin yardımına koşuyor.

  Milas’a bağlı Kafaca Köyü’nde şeker hastalığı nedeniyle sağ bacağını kaybeden, eşinin de kendi gibi rahatsız olduğu öğrenilen 60 yaşındaki Hüseyin Özkan’ın tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğu öğrenen Aydın çifti, hemen Yalıkavak Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Saruhan ile bağlantı kurdu. Aydın çifti, aldıkları tekerlekli sandalyeyi Başkan Saruhan’ın da desteğiyle Özkan’a ulaştırdı. Komşularının yardımıyla geçinen Hüseyin Özkan, duygu dolu anlar yaşadı. Rahatsızlığı nedeniyle çalışamayan Özkan, artık evden çıkabileceğini ve kendine iş bulabileceğini dile getirdi.
  Başkan Saruhan, yardımsever çifte teşekkür edip, “Kendileri hazırladıkları elişi ürünleri satarak ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyor. Bir çok kişiye çeşitli şekilde yardımcı oldular. Son olarak da Milas’taki bir vatandaşımıza tekerlekli sandalye hediye etmek istediklerini bize ilettiler. Biz de oların bu örnek çabasına katkı sağlamaya çalıştık. Herkesin aynı duyarlılığı göstermesini isterim” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı