Ege Haberleri

  Patates teşekkürü

  İZMİR, (DHA)
  18.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Konak Belediyesi, Ramazan ayı boyunca ihtiyacı olan ailelerin sofralarına 40 ton patates ulaştırdı. Patates üreticileri, bu yolla kendilerine destek olduğu için Başkan Dr. Hakan Tartan’ın başına poşu bağlayarak teşekkür etti.

  FİYAT düştüğü için büyük hayal kırıklığı yaşayan ve maddi zorluklar çeken üreticiye destek veren Konak Belediyesi, 40 ton patates alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Ödemişli üreticiler, Başkan Dr. Hakan Tartan’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
  Buluşmaya İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası Başkanı Aykut Yenice de katıldı. Üreticiler, “Elektrik, su paramızı ödeyemez olduk. Patatesin fiyatının düşmesi Ödemiş’te depremden daha büyük bir etki yarattı. Hem ekonomimiz hem moralimiz bozuldu, verdiğimiz emek de boşa gitti” dedi.
  Üreticilerin başına poşu bağladığı Tartan da, vatandaşa desteğin yerel yönetimlerin görevi olduğunu belirterek, “Önemli bir besin kaynağını, ihtiyacı olan ailelerin sofrasına ulaştırırken, üreticiye de destek olmanın mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı