Ege Haberleri

  Para yok, hizmet var

  Oğuzhan BOYSAN / (DHA)
  14.08.2012 - 10:07 | Son Güncelleme:

  Yaklaşık 3 yıl aradan sonra gerçekleşen buluşmada, altı kulüp başkanı hazır bulundu.

  Altı İzmir kulübünün temsilcilerini Şato Konukevi’nde ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Size nakit yardımı yapamam. Ama diğer sorunlarınız için tüm imkanları seferber ederim” mesajı verdi. Zirveye, Büyükşehir Belediyesi’ndeki tüm daire başkanları ve bürokratlarını da getiren Kocaoğlu, “Benden para istemeyin. Ama altyapınız ve diğer sonurlarınız için belediyenin imkanlarını size açmaya hazırım” diye konuştu.
  Kulüp başkanlarını tek tek dinleyen Kocaoğlu, “Kulüplere para aktarmaya kalkarsak yasal sorun yaşarız. Daha önce de bir çok yolu araştırdık. Bu konuda elimiz kolumuz bağlı. Büyükşehir’in kasasından 2009 yılına kadar İzmir kulüplerine 25 milyon TL para çıktı. Bunun büyük kısmını Altay ve KSK aldı. Parayı verdiğime pişman değilim. Ancak bir süre sonra bu iş farklı boyut kazandı ve spor altyapısına yatırım yapmaya karar verdik” dedi.
  Alsancak Stadı’nın yıkılmasına karşı olduğunu, Karşıyaka’ya yapılacak stadın maliyetini de üstlenmeye hazır olduğunu tekrarlayan Başkan Kocaoğlu, “KSK camiası ve yönetimine de iş düşüyor. Örnekköy’deki 75 dönümlük arazinin bize verilmesi konusunda Spor Bakanlığı’na talepte bulunmalılar. Ancak benden UEFA standartlarında maliyeti yüksek stat beklenmesin. 15-20 bin kişilik bir stat yapabilirim” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı