Ege Haberleri

  Palavracı değilim

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  19.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tarihinin en kötü ilk yarı performansını sergileyen siyah-beyazlı ekibin Play-Off’a kalacağı iddiasından geri adım atmayan tecrübeli teknik adam, “Ben boş konuşmam. Futbolcu isterse her şey olur. Takımda bu inancı görüyorum” dedi.

  BANK Asya 1. Ligi’nde devreyi 17 puanla 12. sırada bitirerek tarihinin en kötü ilk yarı performansını sergileyen Altay’da tüm olumsuzluklara rağmen, “İlk altının en büyük adayıyız” sözünden geri adım atmayan Teknik Direktör Coşkun Demirbakan yine iddialı konuştu. “Ben palavracı değilim. Boş konuşmayı da hiç sevmem” diyen tecrübeli teknik adam, “Bir bildiğim var ki böyle iddialı konuşuyorum. Futbolda başarı, futbolcular isterse, inanırsa gelir. Takımımda bu inancı gördüğüm için ilk altının en önemli adayıyız diyorum.”

  Bireysel hatalar yaktı
  ? Futbolcularına olan inancının, takımının ilk yarıda oynadığı futbolla ilgili olduğunu dile getiren Demirbakan şunları söyledi: “Bu takım lider Denizlispor’u aynı puan ve avarajla takip eden Ç.Rizespor’u sahada ezdi. Ligin en büyük favorisi denilen Boluspor’u elinden kaçırdı. İlk yarıda bizi bireysel hatalar yaktı. Bu tür bireysel hataların ana nedeni güçsüzlük. Geldiğimden beri futbolcular, sezon başında iyi idman yapmadıklarını söylüyor. Devre arası herkes iyi çalıştı, gücünü topladı. Bireysel hatalara son verip, oynadığımız iyi futbolun karşılığını alacağız.”

  Gençlere sıra gelecek
  ? Altyapıdaki futbolculara şans vermediği yönündeki eleştirileri haksız bulan Demirbakan şöyle devam etti: “Hakan Şükür’ü, İlker Yağcıoğlu’nu 17 yaşında Galatasaray’a, Fenerbahçe’e karşı oynatan ben, burada Akhisar’a, Tavşanlı’ya karşı gençleri kullanmaktan mı çekineceğim? 15-16 yaşındaki futbolcunun attığı bir çalıma kanıp sahaya sürerseniz hem ona, hem takıma kötülük yaparsınız. Antalya’ya gençleri götürdük. Eksikleri çok, ama çabuk öğreniyorlar. Zamanı geldiğinde herkesten faydalanırız. Gönül 11 altyapı oyuncusunu sahaya sürmek istiyor, ancak koşullar buna izin vermiyor.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı