Ege Haberleri

  Özlenen tablo

  Utku BOLULU, (DHA)
  17.09.2014 - 01:24 | Son Güncelleme:

  CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican’ı ziyaret etti, görevinde başarı diledi. Engin’e teşekkür eden Delican, “Demokrasinin gelişmesi için siyasi partiler, bu şekilde istişare yapmalıdır. Bu nezaket, demokrasimizi bir adım daha ileri götürür. Başkan Engin’in siyasi tecrübesi var, kente koyabileceğimiz katkılarla ilgili bundan sonra istişare yapacağız. Siyasi nezaketi kaybetmediğimiz süreçte, inşallah İzmir için çok daha büyük başarılara imza atacağız” dedi.


  Takılan izinler dosyası
  Engin ise, Büyükşehir Belediyesi’nin projeleriyle ilgili Ankara bürokrasisinde takılan izin bilgilerinin yer aldığı bir dosyayı Delican’a teslim etti, “Özellikle ulaşım ve altyapı sorunlarıyla ilgili projeler var. Dosyada hepimizi ilgilendiren, çözüleceğine inandığımız konular var” dedi. Delican, İzmir’e çakılacak her çivinin arkasında olduklarını belirtti, “Bu dosyadaki işlerin de takipçisi olacağım. Ayrıca, statlarla ilgili konsensus sağlayarak kamuoyunu rahatlatmamız gerekiyor. Bundan sonra istişareyle İzmir adına güzel şeyler yapacağız” karşılığını verdi.
  Kapatılan İl Özel İdaresi mallarıyla ilgili, “CHP’nin İzmir’in mallarıyla ilgili kampanyası var. Buna da destek olacak mısınız?” sorusuna Delican net bir yanıt vermedi. Her siyasi partinin belli konulara bakış açısının farklı olabileceğini belirten Delican, “İzmir için ortak olan neyse onun için uğraşacağız. İzmir’e faydalı olan her şeyde birlikte hareket edebiliriz. Siyasette hepimizin idealleri var. Farklı bakış açıları olacaktır. Bu doğaldır. Türkiye’de müthiş bir dinamizm var. CHP içinde de, AKP içide de bir dinamik var. Bu iki dinamik Türkiye’yi sürüklüyor. Ortak istişareyle yapacak çok şey var” dedi.
  Sandık başka dostluk başka
  Delican, yaklaşan genel seçimlerde de birbirlerine destek olup olmayacakları sorusuna ise, “Sandık başka dostluk başka” yanıtı verdi. Engin ise, “AK Parti’de çok dostumuz var. Kente ve ülkeye hizmet etmek istiyoruz. İzmir’i bir adım daha öteye götürmemiz lazım” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı