Ege Haberleri

  Özgür Sahne’de Karagöz Delirdi

  Hürriyet Haber
  16.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yeni sezonu açan Özgür Sahne’de ilk oyunlar, “Karagöz Delirdi” adlı gölge oyunu ve Soner Akçay’ın yorumladığı Gogol’un ünlü eseri “Bir Delinin Hatıra Defteri” oldu.

  SOYER Kültür Sanat Fabrikası (SKSF) bünyesi içinde yer alan Tiyatro Okulu, tiyatro eğitimi almış ya da tiyatroyla ilgilenenlere yönelik uygulamaya koyduğu Özgür Sahne yeni sezonu açtı. Hayali Özgökbel’in “Karagöz Delirdi” adlı gölge oyunu ve Soner Akçay’ın yorumladığı Gogol’a ait olan “Bir Delinin Hatıra Defteri” sergilenen ilk oyunlar oldu. Özgür Sahne’de sergilenen iki oyun da büyük beğeni topladı.

  Sanat dolu bir gün

  Özgür Sahne’de 2. sezonun ilk uygulamasında Gogol’un “Bir Delinin Hatıra Defteri” adlı oyunu izlemeye gelenlere sanat dolu bir akşam yarattı. Oyun, 20 Kasım’a kadar saat 19.30’da tiyatro severlerin beğenisine sunulacak.

  Gençler yetenekli

  SKSF Müdürü Mehmet Refik Soyer gençlerin önünün açılması durumunda yeteneklerin pıtrak gibi ortaya çıktığını ve yayıldığını belirterek, uygulama ile genç tiyatro nüfusunu arttırmayı amaçladıklarını kaydetti.

  YENİ PROJELER

  Özgür Sahne’nin özellikle projelerini gerçekleştirmeye fırsat bulamayan genç tiyatroculara bir olanak yarattığını ve projelerini sahneye taşımalarına destek olduğunu belirten Gürol Tonbul, “Tiyatro Okulu, SOS Oyuncuları ve Özgür Sahne’nin önümüzdeki günlerde tiyatro severlere sürprizleri var. Projenin uygulanmaya başlanmasıyla birlikte İzmir başta olmak üzere, Eskişehir, Isparta, Ankara gibi illerde de projeleri olan ancak bunu yaşama geçiremeyenlerden talepler gelmeye başladı” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı