Ege Haberleri

  Otoyolzedelere 6 trilyon borç

  Hürriyet Haber
  22.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR-Aydın Otoyolu ile çevre yolu için kamulaştırılan evlerin bedelleri hálá ödenmedi. 2 bin kişiye 5.9 trilyon lira borcu olan Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü zorda kaldı.

  BALÇOVA, Bornova, Örnekköy ve Aydın'ın bazı köylerinde ev sahipleri bedel artırım davalarını kazanırken, Karayolları 2. Bölge Müdürü Turgay Çimen, ‘‘Vatandaş mağdur oldu, ama yapabileceğimiz bir şey yok’’ dedi.

  BAKANLIKTAN ödenek ne kadar hızlı gelirse, vatandaşın parasını o kadar çabuk alacağını kaydeden Çimen, parayı öncelik sırasına göre ödediklerini söyledi, ‘‘Bu yıllar sürebilir’’ dedi. Ceren CANDAR / İZMİR

  MÜDÜR

  Elden gelen birşey yok

  VATANDAŞLARIN kamulaştırma sorunlarını Karayolları Bölge Müdürlüğü ile çözemeyeceğine dikkat çeken Turgay Çimen, ‘‘Ben göreve geldiğimden beri yüzlerce mağdur vatandaşla görüştüm. Olayı bizim çözemeyeceğimizi, aracı kurum olduğumuzu hepsine tek tek anlattım. Ancak vatandaş haklı. Çok mağdurlar. Evleri ellerinden gitmiş, yıllar olmuş parasını alamamış. Evlerin bedelleri zaman aşımı nedeniyle eriyince tekrar davalar açıldı. Bizim de en büyük dileğimiz bu paraların ödenmesi. Ödenekler bu yıl biraz daha hızlı gelmeye başladı. Öncelik sırasına göre ödeniyor. Bu paraların ödenmesinde torpil morpil işe yaramaz. İstimlak bedelleri ödenecek vatandaşlar bilgisayarda sırasıyla kayıtlı’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı