Ege Haberleri

  ORTAK SES

  Banu ŞEN / HÜRRİYET
  11.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Foça’daki hain saldırının ardından kan vermek için hastane ve kan merkezlerine koşan İzmirliler bu kez de sosyal medya üzerinden birleşerek yarın 13.00’te kentin kalbi Gündoğdu’da miting düzenliyor.

  Sosyal medyada büyüdü
  İzmirlilerin teröre sessiz ve anlamlı tepkileri çığ gibi büyüyor. Önceki gün yaşanan, 1 askerin şehit olduğu 12 kişinin yaralandığı hain saldırıdan sonra kan vermek için birbiriyle yarışan binlerce İzmirli, teröre karşı tepkisini bu kez sosyal medya üzerinden örgütlenerek düzenlenecek mitingle ortaya koyacak.

  Kadın-erkek, yaşlı-genç
  Saldırının ardından gün boyunca kan bağışlamak için koşturan, akşam saatlerinde de sokağa taşıp protesto yürüyüşü yapan İzmirliler, bu kez de yine sosyal medya üzerinden birleşerek, yarın saat 13.00’te Gündoğdu’da buluşacak. Kadın-erkek, genç-yaşlı binlerce vatandaş kentin kalbinin attığı meydanda teröre dur demek için bir araya gelecek.

  Emniyetten uyarı

  Emniyet yetkilileri, kendilerine henüz miting için başvuru yapılmadığını belirterek çağrıda bulundu. Etkinlik yapmak isteyen grubun gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için izin alması gerektiğine dikkat çekildi, aksi takdirde bunun kanunsuz olacağı bildirildi.

  Kan bağışı sürüyor

  İzmirliler, mayınlı saldırıya eşine az rastlanır bir tepki gösterdi. Yaralı askerlere kan vermek için akın akın Ege Üniversitesi ve Kızılay’a koşuldu. hürriyet.com.tr ve hürriyet.com.tr/ege’nin kan ihtiyacını manşetten duyurması ve yaptığı canlı yayınla rekor kırıldı, 6 bin kişi bağış başvurusunda bulundu. Vatandaşlar dün de Kızılay’ın kapısındaydı.

  Kırmızı-beyaz tepki
  Hain saldırı, olayın yaşandığı Foça başta olmak üzere İzmir’in dört bir yanında protesto edildi. Ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara akın eden İzmirliler, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Askere uzanan eller kırılsın”, “Kahrolsun PKK” sloganları attı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı