Ege Haberleri

  Orta Afrika'dan yatırım çağrısı

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  24.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Valisi Mustafa Toprak'ı ziyaret eden Orta Afika Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Haoun Amalas Amlas, EXPO 2020 oylamasında İzmir'e oy vereceklerini belirterek, Türk işadamlarını ülkesine yatırıma çağırdı.


  Orta Afika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Nouradine Adam Mahammat ve Ticaret Bakanı Haoun Amalas Amlas, İzmir valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti. Ziyarete İzmir Genç İşadamları Derneği Mehmet Timuroğlu, Afrika'daki türk okulları genel müdürü de katıldı. Ziyarette iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve EXPO 2020'ye destek verilmesi istendi.
  Orta Afika Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Haoun Amalas Amlas, “İnsani kalkınma tek başına olabilecek bir şey değil, işbirliği içinde olmalı. Bu anlamda Orta Afrika Cumhuriyeti çok zengin yeraltı ve doğa kaynaklarına sahip. Ancak bunlara artı değer koyma noktasında değil. Türk kardeşlerimizle beraber çalışmaya ve bu zenginlikleri işletip buradan bir değer çıkarmaya onları bu gayreti göstermeye davet ediyoruz. EXPO 2020 konuşmaya bile gerek yok. Bu bitmiş bir mevzudur. Orta Afika Cumhuriyeti oyunu Türkiye için İzmir için kullanacaktır. Bunu tartışmamıza bile gerek yok” dedi.
  İzmir Valisi Toprak da EXPO desteği için teşekkür etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı