Ege Haberleri

  Örnekköy Şantiyesinde üretim tam gaz

  İZMİR, (DHA)
  01.07.2012 - 10:49 | Son Güncelleme:

  Belediyecilik hizmetleri için gerekli pek çok malzemeyi kendisi üreten Karşıyaka Belediyesi Örnekköy Şantiyesi, parke taşı ve bitki gibi ürünlerin ardından şimdi de yeraltı çöp konteynırlarının bacalarının üretimine başladı.


  Yeraltı çöp konteynırı uygulamasının 2007'den bu yana başarıyla devam ettirdiklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Özellikle yaz aylarında kökü koku ve görüntüye neden olan çöp konteynırlarını yeraltına alarak pek çok olumsuzluğu da ortadan kaldırmış bulunuyoruz. Şimdi artık, konteynırlarının yer üstünde kalan baca bölümlerinin de kendimiz şantiyemizde üretiyoruz. Sınırlı imkânlarımızla 8 yıldan bu yana Karşıyaka'ya hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu imkanların en verimli şekilde kullanıldığında nelerin başarıldığının en iyi örneği de Örnekköy Şantiyemiz'dir. Karşıyaka'nın kaynaklarının böylelikle fazlasıyla kente dönmesini sağlıyoruz” dedi.
  Karşıyaka sınırları içinde toplam 83 noktada bulunan yeraltı çöp konteynırının tamir işlemleri de yine Örnekköy Şantiyesi'nde yapılıyor. Yeni belirlenecek 10 noktaya daha bu konteynırlardan konulacak. Yerin 3.5 metre altına kadar inen konteynırlar özel olarak dizayn edilmiş 2 araçla birlikte her gün toplanıyor. Kokuyu ve görüntü kirliliğini engelleyen konteynırlara çöpü atmak için sadece alt kısımdaki pedala basmak yeterli olup konteynırların tamiri de yine şantiyede yapılacak.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı