GeriEge Örnek uygulama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Örnek uygulama

Denizli’de yetiştirme yurdunda kalan çocukların topluma daha hızlı uyum sağlaması amacıyla yeni bir uygulama başlatıldı.

Vali Yavuz Erkmen, 12- 15 yaşları arasındaki çocuklarını ikili, üçlü gruplar olarak, kentin çeşitli yerlerinde kiralanan apartman dairelerine yerleştirildiğini açıkladı.

Kız meslek liselerinin çocuk gelişimi bölümü mezunlarının çocuklarla kalacağını bildiren Erkmen, şu an beş olan kiralanan ev sayısının artırılacağını söyledi.

Evdeki eşyalarla araç gereç ve ihtiyaç maddelerinin Denizli İl Sosyal Hizmetler Kurulu ve hayırseverlerce karşılanacağını belirten Erkmen, "Çocuklarımız aile ortamına alışacak ve topluma daha etkin ve hızlı uyum sağlamaları sağlanacak" dedi. Erkmen, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nde görevli öğretmen, sosyal hizmet uzmanı, büro memuru ve teknik sorumlulardan oluşan ekibin de sürekli bu evleri kontrol edip ihtiyaçları konusunda rapor hazırlayacağını vurgularken, şöyle konuştu: "Anayasamıza göre Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olarak tarif edilmiştir. Önemli unsurlardan biri de sosyal devlet olması. Sosyal devlet olmanın göstergesi de çağımızda, gelişmişlikle ifade edilmektedir. Sosyal hizmetler yönünden gelişmiş ülkelere baktığımız zaman en üst seviyeye geldiklerini görüyoruz. Biz de bir iddianın peşindeysek, sosyal hizmetlerdeki çıtamızı da yükseltmemiz gerekiyor. Hayırseverlik, atalarımızdan gelen, başka milletlerde olmayan, bize has olan bir özellik."
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle